Իսպանիայում առգրավել են 25 տոննա հաշիշ՝ 50 միլիոն եվրո արժողությամբ
Իսպանիայի իրավապահ մարմիններն Ալխեսիրասի նավահանգստում առգրավել են մոտ 25 տոննա հաշիշ. այդ մասին հայտնել է թագավորության Քաղաքացիական գվարդիան։
Ըստ տարածված հաղորդագրության՝ թմրանյութը թաքցված է եղել Մարոկկոյից ժամանած բեռնատարում։ Փաստաթղթերի համաձայն՝ փոխադրամիջոցը սեխ էր տանում Ֆրանսիա։ Սև շուկայում ապօրինի ապրանքի արժեքը կարող է հասնել 50 միլիոն եվրոյի: Բեռնատարի վարորդը ձերբակալվել է:
Ինչպես պարզաբանել է Քաղաքացիական գվարդիան, հաշիշի առգրավված խմբաքանակը խոշորագույնն է 2015 թվականից ի վեր, երբ իրականացվել է գրեթե 48 տոննա հաշիշի կանխում։

В Испании изъяли 25 тонн гашиша на €50 млн
Гражданская гвардия Испании изъяла в порту Альхесираса (автономное сообщество Андалусия) около 25 тонн гашиша. Об этом говорится в пресс-релизе правоохранительных органов королевства.
По их информации, наркотики были спрятаны в грузовике, который прибыл из Марокко. По документам транспортное средство перевозило дыни во Францию. Стоимость нелегального товара может достигать на черном рынке €50 млн. Водитель грузовика задержан.
Как уточнили в гражданской гвардии, изъятая партия гашиша является одной из крупнейших за последние годы.