Որոշ շրջանակներ թիրախավորում են ՀՀ զինված ուժերը՝ փորձելով տարածել բանակի հեղինակությանը, կարգապահությանն ու մարտունակությանը վնասող ապատեղեկատվություն. ՊՆ
27/04/2024 15:56
Վերջին օրերի ընթացքում համակարգված, մի շարք ստուգված տեղեկությունների համաձայն՝ նաև ուղղորդված որոշ շրջանակներ, այդ թվում՝ զանգվածային լրատվության միջոցներ, թիրախավորում են ՀՀ զինված ուժերը՝ փորձելով տարածել բանակի հեղինակությանը, կարգապահությանն ու մարտունակությանը վնասող ապատեղեկատվություն և սխալ տեղեկություններ, նշված է ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Հատկանշական է, որ լրատվամիջոցները, անանուն աղբյուրներին հղում կատարելով, առանց ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանման հետ ճշգրտումներ կատարելու, հրապարակում են անհայտ ծագմամբ տեղեկատվություն:
Պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է զերծ մնալ կեղծիք ու ապատեղեկատվություն տարածելուց և հիմք ընդունել գերատեսչության պաշտոնական հաղորդագրություններն  ու հայտարարությունները»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

МО: Некоторые круги подвергли нападениям вооруженные силы Армении с целью распространения ложных сведений и дезинформации, наносящих ущерб репутации, дисциплине и боеспособности армии
27/04/2024 17:04
Министерство обороны призывает воздерживаться от распространения лжи и дезинформации и принимать за основу официальные сообщения и заявления ведомства. Об этом говорится в сообщении МО Армении.
«В последние дни, согласно ряду проверенных данных, некоторые целевые круги, в том числе средства массовой информации, подвергли нападениям вооруженные силы Республики Армения с целью распространения ложных сведений и дезинформации, наносящих ущерб репутации, дисциплине и боеспособности армии.
Примечательно, что СМИ, ссылаясь на анонимные источники, без согласования с профильным ведомством Минобороны, публикуют информацию неизвестного происхождения.
Минобороны призывает воздерживаться от распространения лжи и дезинформации и брать за основу официальные сообщения и заявления ведомства», - отмечается в сообщении оборонного ведомства.