Մոսկվան չի մեկնաբանում Հայաստանում տեղի ունեցող բողոքի ակցիաները
Կրեմլը չի մեկնաբանում հայաստանյան բողոքի ցույցերը՝ կապված Ադրբեջանի հետ սահմանի սահմանազատման գործընթացի մեկնարկի հետ, բայց միևնույն ժամանակ հանդես է գալիս Երևանի և Բուքվի միջև խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ կնքման օգտին։
«Ոչ, մենք չէինք ցանկանա մեկնաբանել դա։ Դուք գիտեք, որ մենք հանդես ենք գալիս Բաքվի և Երևանի միջև շփումների շարունակման օգտին, կարծում ենք, որ դրանք անհրաժեշտ են ընդհանուր լարվածության և օրակարգում հայտնված բոլոր վիճահարույց հարցերի վերջնական կարգավորման համար», - լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Որպեսզի հնարավորինս շուտ հասնենք խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանը»,- հավելել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։

Москва не комментирует акции протеста в Армении
В Кремле не стали комментировать акции протеста в Армении в связи с начавшимся процессом делимитации на границе с Азербайджаном, но при этом выступили за скорейшее заключение мирного договора между Ереваном и Буку.
«Нет, мы не хотели бы это комментировать. Вы знаете, что мы выступаем за продолжение контактов между Баку и Ереваном, считаем, что они необходимы для общей разрядки и для окончательного урегулирования всех спорных вопросов, которые стоят на повестке дня», - сказал журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«С тем, чтобы скорейшим образом выйти на подписание мирного договора», - добавил представитель Кремля.