Ինձ կալանավորում են հորս լռեցնելու համար, բայց դուխներդ չգցեք, շարունակեք մեր արդար պայքարը. Վահագն Մախսուդյան
28/04/2024 21:37
Ինձ կալանավորում են հորս լռեցնելու համար, բայց դուխներդ չգցեք, շարունակեք մեր արդար պայքարը: Այս մասին ասել է Վահագն Մախսուդյանը՝ դատարանի շենքից դուրս գալիս:
«Դատարանը գործը քննեց շատ արագ՝ 2,5 ժամում, պաշտպանական որևէ իրավունք չպահպանեց, պաշտպանների կեսին խոսք չտվեց, թույլ չտվեց քննիչին հարցեր տալ»,-ասել է փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ գնդապետ Միհրան Մախսուդյանի որդին՝ Վահագն Մախսուդյանը 2 ամսով կալանավորել է:

Ваагн Махсудян: Меня арестовывают, чтобы заставить замолчать отца, но не падайте духом
Меня арестовывают, чтобы заставить замолчать отца, но не падайте духом, продолжайте нашу справедливую борьбу. Об этом, выходя из здания суда, заявил Ваагн Махсудян, сын полковника запаса Миграна Махсудяна.
«Суд рассмотрел дело очень быстро, за 2,5 часа, не обеспечил никакого официального права, половине адвокатов не дал слова, не позволил следователю задать вопросы», - отметил адвокат Ованнес Худоян.
Напомним, что ранее депутат парламентской фракции «Армения» Гегам Манукян на своей странице в Facebook написал, что сына полковника запаса Миграна Махсудяна, Ваагна Махсудяна, суд арестовал на 2 месяца.