Արթուր Վանեցյանի դեմ սկսել են վիրտուալ պայքար. Արսեն Բաբայան
Արթուր Վանեցյանի դեմ սկսել են վիրտուալ պայքար, այս մասին հայտարարել է «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ, փաստաբան Արսեն Բաբայանն՝ անդրադառնալով ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի այսօրվա նիստին։
«Գլխավոր դատախազին բերել նստացրել են հանձնաժողովի նիստում և քաղաքական իշխանության կարկառուն (ամենատխրահռչակներից գլխավորը) ներկայացուցիչներից մեկը ցուցումներ է տալիս, թե քրեական վարույթը ինչ ուղղությամբ պիտի շարունակվի և որ վարկածը պիտի հաստատվի:
Սա ուղիղ, բացահայտ և ցինիկ միջամտություն է քրեական վարույթին:
Գլխավոր դատախազն էլ փոխարեն սաստի այդ տխրահռչակի զառանցանքը՝ բացատրելով, որ չի կարելի միջամտել, այն էլ այսքան բացահայտ ու ցինիկաբար, շնորհակալություն է հայտնում...

Арсен Бабаян: Против Артура Ванецяна началась виртуальная борьба
Против главы партии «Родина» Артура Ванецяна началась виртуальная борьба. Об этом на своей странице в «Facebook» написал член Совета партии «Родина», адвокат Арсен Бабаян, сославшись на сегодняшнее заседание постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам.
«Генпрокурора привели на заседание парламентской Комиссии по государственно-правовым вопросам, чтобы один из представителей политической власти (самый скандально известный) дал указание, в каком направлении нужно продолжать уголовное производство и какую версию утвердить.
Это грубое и циничное вмешательство в уголовный процесс.
Генпрокурор, вместо того чтобы объяснять, что нельзя вмешиваться, выражает ему благодарность», – отметил Бабаян.