Սահմանին ոչ թե ադրբեջանցի սահմանապահն է կանգնելու, այլ նրա հագուստով ադրբեջանական բանակը. Գառնիկ Դանիելյան
29/04/2024 12:58
Երեկ ոսկեպարցիները հայտնեցին, որ եկեղեցուց այն կողմ ադրբեջանցիներ են եղել, որոնք ինչ-որ աշխատանքներ են արել, ծառեր են կտրել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Գառնիկ Դանիելյանը։
«Դարձյալ փորձում են ապօրինի կերպով իրենց գործընթացը տանել առաջ։ Ստեղծվում է մի իրավիճակ, որ այս իշխանություններն ամեն կերպ փորձում են իրենց առջև դրված խնդիրը լուծել, թուրքին բերել, նստացնել այս վայրերում։ Ադրբեջանի սահմանապահ զորքերն ընդամենը անունով են սահմանապահ զորքեր, իրականում դա իրենց բանակն է, իրենց բանակը հագել է սահմապահի համազգես, զինտեխնիկան նույնն է։ Իսկ մեր սահմապահը, որ պետք է կանգնի սահմանին, ընդամենը զինված է լինելու «Կալաշնիկով» ավտոմատով, այլ պատրաստվածություն չունի։ Դա հավասազոր չէ»,-ասաց Գառնիկ Դանիելյանը։
Հիշեցնենք՝ նախօրերին լուրեր տարածվեցին, թե Ոսկեպարի հատվածում ադրբեջանցիներն առաջխաղացում են գրանցել։

Гарник Даниелян:  На границе будет стоять не азербайджанский пограничник, а азербайджанская армия, переодетая пограничником
29/04/2024 13:19
Гарник Даниелян: На границе будет стоять не азербайджанский пограничник, а азербайджанская армия, переодетая пограничником
Вчера жители Воскепара сообщили, что по ту сторону церкви находились азербайджанцы, которые выполняли какие-то работы, рубили деревья, сообщил журналистам член фракции "Армения" НС Гарник Даниелян.
«Они снова пытаются незаконно продвигать свой процесс. Создается ситуация, что эти власти всячески пытаются решить стоящую перед ними задачу, привезти турка, поселить его в этих местах. Пограничные войска Азербайджана являются пограничными войсками только по названию, на самом деле это их армия, их армия одета в форму пограничника, военная техника та же. А наш пограничник, которому предстоит стоять на границе, будет вооружен только автоматом Калашникова․ Это несоразмерно", - сказал Гарник Даниелян.
Напомним, вчера распространилась информация о том, что азербайджанцы продвинулись на участке села Воскепар.