Վարչապետի հետ հանդիպումից հետո գյուղացիներն ավելի լարված են. Կիրանցի գյուղապետ
Մեր ներկայացրած առաջարկները հաշվի չեն առնվել, նույն սցենարն էր, նույն զրույցը:  Հանդիպումից հետո գյուղացիներն ավելի լարված են, որովհետև մտածում էին, որ գնում ենք լավ լուր բերելու: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 30-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է Կիրանց գյուղի վարչական ղեկավար Կամո Շահինյանը՝ խոսելով երեկ Կիրանցի բնակիչների և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման մասին:
«Մեր առաջարկները նույնն էին, ինչ առաջին անգամ էինք ներկայացրել, բայց իրավիճակում փոփոխություն չկա, ամեն ինչ նույնն է մնացել»,-ասաց Կամո Շահինյանը՝ պատմելով, որ գյուղացիները վարչապետի հետ հանդիպումից հուսահատված ու հուզված են դուրս եկել:
Գյուղապետի խոսքով, չնայած ամեն ինչին, տավուշցիները շարունակում են փակ պահել ճանապարհը՝ հույսով, որ որևէ փոփոխություն կլինի:

Староста Киранца: После встречи с премьер-министром жители села напряглись еще больше
В правительстве мнение жителей села Киранц не услышали, считаться не захотели – встреча прошла по уже известному сценарию. Об этом сегодня в беседе с News.am заявил административный руководитель села Киранц Камо Шагинян, говоря о вчерашней встрече жителей Киренца и Никола Пашиняна.
«Наши предложения были такими же, как и в первый раз, но ситуация не изменилась, все осталось по-прежнему», - сказал Камо Шагинян, рассказав, что сельчане вышли разочарованными и взволнованными встречей с премьер-министром.
По словам старосты села, несмотря ни на что, тавушцы продолжают держать дорогу закрытой в надежде, что произойдут какие-то изменения.