Անգամ խաղաղության պայմանագրից հետո չկա որևէ սուբյեկտ, որ կարող է դուրս գալ ու ասել՝ վերջ, 100 տոկոս ամեն ինչ շատ լավ է լինելու. ՔՊ-ական
30/04/2024 14:01
ՔՊ-ական պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը պնդում է՝ անգամ խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը չի երաշխավորելու, որ ամեն ինչ լավ ա է լինելու։
«Անգամ խաղաղության պայմանագրից հետո չկա որևէ սուբյեկտ, որ կարող է դուրս գալ ու ասել՝ վերջ, 100 տոկոս ամեն ինչ շատ լավ է լինելու։ Մենք ասում ենք՝ ռիսկեր կան»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ կան պրոցեսներ, որոնց միջով անցնում է Հայաստանը։
«Հիմա սահմանազատված սահման ունենալն էականորեն նվազեցնում է էսկալացիայի ռիսկը։ Մենք գործ ունենք Ադրբեջանի հետ, չգիտենք՝ իրենց մտքում որ պահին ինչ կարող է գալ»,- նշեց ՔՊ-ականը՝ հավելելով, թե իրենք փորձում են հնարավորինս նվազեցնել էսկալացիոն ռիսկը։

Депутат правящей партии: Даже после мирного договора нет такого субъекта, который выйдет и скажет, что все будет на 100 процентов хорошо
30/04/2024 14:20
Депутат от партии "Гражданский договор" Артур Ованнисян утверждает, что даже подписание мирного договора не гарантирует, что все будет хорошо.
«Даже после подписания мирного договора нет такого субъекта, который мог бы выйти и сказать: все, на 100 процентов все будет хорошо. Мы говорим, что есть риски", - сказал он в беседе с журналистами в Национальном собрании.
По словам Ованнисяна, Армения проходит через какие-то процессы.
«Наличие демаркированной границы сейчас значительно снижает риск эскалации. Мы имеем дело с Азербайджаном, мы не знаем, что может прийти им на ум в следующий момент", - сказал член "ГД", добавив, что они стараются максимально снизить риск эскалации.