«Վերջնարդյունքը ոստիկանապետության հաստատո՞ւմն է». ընդդիմադիրները փակ հանդիպման են հրավիրում դեսպաններին (Տեսանյութ)
02/05/2024 13:01
ԱԺ ընդդիմադիր «Հայաստան» ու «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները Հայաստանում հավատարմագրված դեսպաններին ու միջազգային կառույցների ներկայացուցիչներին փակ հանդիպման են հրավիրելու։
«Ուզում ենք ստանալ շատ հստակ հարցի պատասխան՝ արդյո՞ք իրենց կողմից ֆինանսավորվող բարեփոխումների ծրագրի վերջնարդյունքը ոստիկանապետության հաստատումն է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
Նա նշեց, թե միջազգային հանդիպումներում տպավորություն է, որ այդ մարդիկ չեն տիրապետում Հայաստանում ստեղծված վիճակին կամ «կեղծ լուրերի տակ են»։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանն էլ ասաց, թե ուզում են առարկայական քննարկում անցկացնել՝ հասկանալու համար, թե այն, ինչ ներկայացվել է, սա՞ է։
«Մեր հանդիպման հրավերը նպատակ ունի ճշգրտելու մոտեցումներն ու հասկանալու, թե առարկայական առումով ի՞նչ պատկերացում ունեն այդ երկրները Հայաստանում ստեղվծած իրավիճակի վերաբերյալ»,- նշեց Աբրահամյանը։

«Конечным результатом является установление полицейского государства?»: оппозиционеры приглашают послов на закрытую встречу
02/05/2024 14:07
Оппозиционные фракции НС "Армения" и "Честь имею" пригласят на закрытую встречу послов, аккредитованных в Армении, и представителей международных структур.
"Мы хотим получить ответ на очень ясный вопрос: является ли конечным результатом финансируемой ими программы реформ установление полицейского государства?" - заявил журналистам секретарь фракции "Армения" Арцвик Минасян.
Он отметил, что международные встречи создают впечатление, что эти люди не знают о ситуации в Армении или "находятся под ложными новостями".
Секретарь фракции "Честь имею" Тигран Абрамян также сообщил, что они хотят провести предметную дискуссию, чтобы понять, именно это было представлено?
"Цель нашего приглашения на встречу - скорректировать подходы и понять, какое представление имеют эти страны относительно ситуации, создавшейся в Армении", - сказал Абрамян.