Վաղը կներկայացնենք պայքարի հաջորդ քայլերը, մինչև վերջ գնալու ենք․ Գառնիկ Դանիելյան
Կիրանցում անհանգստություն կա՝ մարդիկ ահաբեկված են սեփական իշխանությունների կողմից իրականացվող տեռորից, բայց վճռական են տրամադրված։ Այդ մասին, News.am-ի փոխանցմամբ, հայտնել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը, որին օրվա ընթացքում հաջողվել է այլ՝ անտառային ճանապարհով գնալ Կիրանց։
Ոստիկանները, հիշեցնենք, վաղ առավոտից փակել են գյուղ տանող հիմնական ճանապարհներն ու բնակիչներից զատ՝ որևէ մեկին թույլ չեն տալիս մուտք գործել համայնք, այդ թվում՝ այս օրերին սահմանազատման և տարածքային զիջումների դեմ բնակիչների պայքարն առաջնորդող Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին։
«Կա մեծ հիասթափություն իշխանությունների նկատմամբ։ Մարդկանց ծեծի ենթարկելով՝ ականազերծում են անում, որ ադրբեջանցիներին գյուղում տեղավորեն։ Դրա համար են մարդիկ վրդովված՝ գյուղը երկու մասի է բաժանվում։ Ամեն ծառի տակ մի ոստիկան կա հիմա գյուղում»,- նշել է ընդդիմադիր պատգամավորը։
Դանիելյանը հայտնել է, որ պայքարը շարունակվելու է։
«Վաղը կներկայացնենք հաջորդ քայլերը, պայքարն ավելի վճռական փուլ է տեղափոխվում։ Մեր առաջին նպատակին հասել ենք՝ սա արդեն դարձել է համահայկական խնդիր։ Մինչև վերջ գնալու ենք, նահանջի տեղ չունենք․ հետևում մեր հայրենիքը, սրբավայրերն են»,- ասել է Դանիելյանը։

Гарник Даниелян: Завтра мы представим дальнейшие шаги, мы пойдем до конца
В Киранце царит тревога: люди напуганы террором, проводимым собственными властями, но они полны решимости. Как передает News.am, об этом сообщил депутат от парламентской фракции «Армения» Гарник Даниелян, которому в течение дня удалось проехать в Киранц по лесной дороге.
Напомним, что полиция с раннего утра перекрыла основные дороги, ведущие в село, и не пускает в село никого, кроме жителей, в том числе предстоятеля Тавушской епархии, архиепископа Баграта Галстаняна, возглавляющего борьбу жителей против делимитации и территориальных уступок.
«Есть большое разочарование во власти. Избивая людей, они проводят разминирование, чтобы разместить в селе азербайджанцев, поэтому люди недовольны, село разделено на две части. Теперь в селе под каждым деревом стоит полицейский», - сказал депутат.
Даниелян заявил, что борьба продолжится.
«Завтра мы представим дальнейшие шаги, борьба переходит в более решающую фазу. Мы достигли своей первой цели, это уже стало всеармянским вопросом. Нам некуда отступать, мы пойдем до конца: за нами наша родина, святыни», - сказал депутат.