Հայաստանի «կառավարությունն» ու իր ղեկավարն անցել են ահաբեկnւթյան և տեռnրի. Բագրատ Սրբազան
«Իրավիճակի արձանագրումն ինձ թույլ է տալիս ասելու, որ Հայաստանի «կառավարությունն» ու իր ղեկավարն անցել են ահաբեկության և տեռորի»,-Իջևանի ոստիկանության մոտ լրագրողներին ասաց ՀԱԵ Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
Սրբազանը նշեց. «Դրա պատասխանը պետք է տան իրենք, անպատասխանատու և անպատասխան որևէ հարց մեզ համար չի մնալու»։
Հիշեցնենք, որ վաղ առավոտյան ոստիկանները բերման էին ենթարկել Կիրանց գյուղի ռազմական նշանակության ճանապարհի մոտ 24-ժամյա հսկողություն իրականացնող գյուղացիների։ ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնել էին, որ այսօր 31 քաղաքացի տարվել է Տավուշի մարզի ոստիկանության տարածքային բաժին։ Բերման ենթարկված բոլոր կիրանցեցիներին ազատ են  արձակվել։ Նրանք պատմում են, որ իրենց բերման են ենթարկել քաշելով, խփելով։

Баграт Србазан: «Правительство» Армении и его глава прибегли к террору и запугиванию
"Фиксация ситуации позволяет мне сказать, что "правительство" Армении и его глава перешли к террору и запугиванию", - заявил журналистам возле Иджеванского отдела полиции глава Тавушской епархии ААЦ архиепископ Баграт Галстанян.
Србазан отметил: «Ответ на это должны дать они сами, ни один безответственный и безответный вопрос для нас не останется».
Напомним, рано утром полиция задержала жителей села, которые вели круглосуточное наблюдение возле дороги военного значения села Киранц. В пресс-службе МВД сообщили, что сегодня в областное управление полиции Тавушской области доставлен 31 гражданин. Все задержанные жители Киранца были освобождены. Они говорят, что их подвергли приводу таща и избивая.