Միջպետական ճանապարհ փակելը հարց լուծելու ձև չէ. իրավապահներն ինչ արել են, ճիշտ են արել. Հակոբ Արշակյան (Տեսանյութ)
03/05/2024 11:42
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը խուրհուրդ  է տալիս Տավուշում տեղի ունեցած դեպքերից ապոկալիպտիկ բաներ չպատմել:
«Սիրելինե՛րս, այնպիսի տպավորություն է՝ կարծես դուք դիմապակիների դեմ պատերազմ  հայտարարած լինեք, պետք չէ կոտրել քաղաքացիների մեքենաները»,- դիմելով ընդդիմադիրներն` ասաց նա:
Ըստ Արշակյանի` ամեն օր ստեր են ասում, թե գյուղերը տվեցին:
«Մարդկանց հույզերի վրա այնքան եք ազդում, դրա համար էլ օրենքով արգելված բաներ են անում»,- ասաց ՔՊ-ականը` նշելով, թե միջպետական ճանապարհ փակելը հարց լուծելու ձև չէ:

Акоп Аршакян: Блокирование межгосударственной трассы не решит проблему
Блокирование межгосударственных трасс не метод решения проблем, заявил в парламенте вице-спикер, депутат от "Гражданского договора" Акоп Аршакян.
"Часть граждан, и я не хочу уточнять какая, действительно обеспокоена — их мало, но они есть. Они перекрыли дорогу, что я не одобряю. Перекрытие межгосударственной дороги не является методом решения проблем. Так делать нельзя", - заявил Аршакян.
Комментируя инцидент с машиной Союза добровольцев "Еркрапа", совершившей наезд на участников протестной акции, Аршакян заявил, что водитель имел право на проезд.
"Перекрывшие дорогу люди напали на эту машину и повредили ее", - сказал Аршакян.
Отметим, что в ходе акции протеста в Тавуше машина "УАЗ" Союза добровольцев "Еркрапа" пыталась прорваться сквозь ряды демонстрантов, однако протестующие не допустили этого, водителю пришлось уступить.