Մարկ Քեմերոնը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման գործընթացը
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամները Վաշինգտոնում հանդիպել են ԱՄՆ Պետքարտուղարության Կովկասի և տարածաշրջանային հակամարտությունների հարցերով գրասենյակի տնօրեն Մարկ Քեմերոնին:
Մարկ Քեմերոնը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման գործընթացը` հիմնված Ալմա-Աթայի հռչակագրի վրա:
Կողմերը կարևորել են ապրիլի 5-ին Բրյուսելում տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպումը և Հայաստանի տնտեսական դիմակայունության ամրապնդումը։
Քեմերոնն ընդգծել է, որ Միացյալ Նահանգները Հայաստանի կողքին է` իր ինքնիշխանության պաշտպանության և ժողովրդավարության ամրապնդման ճանապարհին:

Представитель Госдепа США приветствовал процесс делимитации границ между Арменией и Азербайджаном
Члены группы дружбы Армения-США парламента Армении встретились 3 мая в Вашингтоне с директором офиса Госдепартамента по делам Кавказа и региональных конфликтов Марком Кэмероном. Об этом сообщается на странице Национального собрания Армении в Facebook.
Марк Кэмерон приветствовал процесс делимитации границ между Арменией и Азербайджаном на основе Алма-Атинской декларации.
Стороны подчеркнули важность состоявшейся 5 апреля в Брюсселе трехсторонней встречи и укрепления экономической устойчивости Армении.
Кэмерон подчеркнул, что США поддерживают Армению на пути защиты ее суверенитета и укрепления демократии.