Օդից վերցրած պնդումները մեկնաբանելու խնդիր չեմ տեսնում. Հովհաննիսյանը՝ Բագրատ Սրբազանի՝  շատ ՔՊ-ականներ ցանկանում են միանալ շարժմանը հայտարարության մասին
07/05/2024 11:16
Օդից վերցրած պնդումները մեկնաբանելու խնդիր չեմ տեսնում. Հովհաննիսյանը՝ Բագրատ Սրբազանի՝ շատ ՔՊ-ականներ ցանկանում են միանալ շարժմանը հայտարարության մասին
Չգիտեմ, թե ինչի մասին է խոսքը, ՀՀ-ն ժողովրդավար երկիր է, հավաքների ազատությունն ապահովված է բոլորի համար, 2018 թվականի ոչ բռնի հեղափոխությունից հետո դա ապացուցվել է ոչ մեկ անգամ, ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ անդրադառնալով Բագրատ Սրբազանի այն հայտարարությանը, թե ՔՊ-ի բարձրաստիճան շրջանակներից ազդակներ են ստանում շարժմանը մասնակցելու՝ ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը։
«Նման մեկնաբանությունները, որոնց հիմքերը չգիտեմ և չգիտեմ, թե առհասարակ ինչի համար են արվում․․․, ես ուղղակի որևէ մեկնաբանություն չունեմ։ Եթե որևէ հիմնավորում կբերեք, որևէ նյութ կլինի, ինչը կարելի է մեկնաբանել՝ կմեկնաբանենք, բայց օդից վերցրած պնդումները մեկնաբանելու խնդիր չեմ տեսնում»,-նշեց նա։

Я не вижу проблемы в комментировании ложных утверждений: Ованнисян о заявлении Баграта Србазана о том, что «многие члены "ГД" хотят присоединиться к движению»
07/05/2024 11:44
Я не знаю о чем речь, Республика Армения - демократическая страна, свобода собраний гарантирована всем, после ненасильственной революции 2018 года это было доказано не раз, на парламентских брифингах касаясь заявления Баграта Србазана о планах высокопоставленных представителей «Гражданского договора» примкнуть к движению «Тавуш во имя Родины», заявил депутат от партии "ГД" Артур Ованнисян.
"Это комментарии, которые я не знаю, на каком основании они сделаны, и я не знаю, почему они вообще сделаны... У меня просто нет комментариев, если вы приведете какое-то обоснование, то мы прокомментируем. Мы комментируем тот материал, который можно прокомментировать, но я не вижу проблемы в комментировании ложных утверждений", - сказал он.