«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման մեջ ակտիվ մասնակցություն ունեն դաշնակցականները, մենք աջակցում ու կոչ ենք անում բոլորին միանալ․ Խաչատրյան (Տեսանյութ)
07/05/2024 11:57
Տարակուսած եմ «միանալո՞ւ եք» հարցից, որովհետև «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման մեջ ակտիվ մասնակցություն ունեն դաշնակցականները, ԱԺ պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը․ ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը՝ ի պատասխան այն հարցին, թե միանալու են որպես քաղաքական ուժ Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ շարժմանը։
«Մշտապես հայտարարել ենք, որ աջակցում ենք և բոլոր քաղաքական ուժերին  կոչ ենք անում միանալ շարժմանը։ Սա իշխանության համար շարժում չէ, սա ՀՀ տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, անկախության համար շարժում է։ Սա իշխանության պահանջ չէ, սա ժողովրդի ձայնն է։ Մենք շարժման մի մասն ենք, ինչպես բոլորը, որ քայլում են Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ, Մայր Աթոռի հոգևորականների օրհնությամբ կազմակերպվող այդ շարժմանը»,-ասաց նա։

Хачатрян: Члены АРФД принимают активное участие в движении «Тавуш во имя Родины», мы поддерживаем и призываем всех присоединиться (Видео)
07/05/2024 12:23
Меня озадачивает вопрос "присоединитесь ли вы?", поскольку члены АРФД и депутат Гарник Даниелян активно участвуют в движении "Тавуш во имя Родины". Об этом на парламентских брифингах заявил депутат от фракции "Армения" Артур Хачатрян, отвечая на вопрос, присоединятся ли они как политическая сила к движению, возглавляемому Багратом Србазаном.
«Мы всегда заявляли, что поддерживаем и призываем все политические силы присоединиться к движению. Это не движение за власть, это движение за территориальную целостность, суверенитет и независимость Республики Армения. Это не требование власти, это голос народа. Мы являемся частью движения, как и все остальные, кто ходит в рядах этого движения под председательством Баграта Србазана, организованном по благословению духовенства Первопрестольного", - сказал он.