Ընդդիմությունն արտահերթ ընտրության համար վայր կդնի մանդատները, բայց Փաշինյանը չպետք է մնա որպես վարչապետի պաշտոնակատար․ Խաչատրյան
07/05/2024 12:10
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունն ուղղված ընդդիմությանը՝ «վայր դրեք մանդատները, եթե ուզում եք գնանք արտահերթ ընտրությունների» քննարկելի է, բայց  պայմանը պայման պետք է լինի․ ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։
«Շատ լավ, բայց պայմանը պայման պետք է լինի, Նիկոլ Փաշինյանը չպետք է մնա որպես վարչապետի պաշտոնակատար և օգտագործի բոլոր վարչական ռեսուրսները՝ ընտրություններում ձայներ ապահովելու համար»,-ասաց նա։

Оппозиция сложит мандаты для проведения внеочередных выборов, но Пашинян не должен оставаться исполняющим обязанности премьер-министра
07/05/2024 12:33
Заявление спикера НС Алена Симоняна, адресованное оппозиции: «Если хотите, чтобы мы пошли на внеочередные выборы, сложите свои мандаты» - обсуждаемо, но условие должно быть условием. Об этом на брифинге НС заявил депутат фракции "Армения" Артур Хачатрян.
«Очень хорошо, но должно быть условие: Никол Пашинян не должен оставаться исполняющим обязанности премьер-министра и использовать весь административный ресурс для обеспечения голосов на выборах», - сказал он.