«Ավերակված է մեր երկիրը՝ ֆիզիկապես ավերակված է, հոգեպես ավերակված է, բարոյապես ավերակված է,  մտքով ավերակված է»․ Բագրատ Սրբազանը հայտարարեց՝ իշխանությունն է պատասխանատու դրա համար
10/05/2024 19:12
«Ավերակված է մեր երկիրը՝ ֆիզիկապես ավերակված է, հոգեպես ավերակված է, բարոյապես ավերակված է, մտքով ավերակված է»․ Բագրատ Սրբազանը հայտարարեց՝ իշխանությունն է պատասխանատու դրա համար
Տերունական աղոթքով մեկնարկեց Բագրատ Սրբազանի առաջնորդած Համազգային շարժման հանրահավաքը՝ Հանրապետության հրապարակում։
Իր խոսքն ուղղելով ժողովրդին՝ Բագրատ Սրբազանը մտահոգություն հայտնեց՝ երկրում բարոյալքման պատասխանատուն իշխանությունն է։
«Երկու օր է՝ երեկվանից սկսած, մենք խոսում ենք հաշտության մասին, այս մարդիկ իրենց կեղծիքներով՝ խոսում են ատելության մասին։ Չեն դադարում, թունավորվել են։ Մարդը թունավորվել է մեր երկրում։ Եվ սրա պատասխանատուն են այս շենքում նստած մարդիկ (ցույց տվեց կառավաչության շենքը-խմբ․)։ Հատուկ կերպով սնված ատելություն, ատելություն, ատելություն, թշնամություն՝ ամենավերջին խոսքերն ասելով։ Ոչ միայն իմ մասին, այլև բոլորիս մասին, ժողովրդի մասին։ Սա չէ՛ մեր պատկերացրած Հայաստանը»,- ասաց Սրբազանը։
Նա շեշտեց՝ ապշել էիշխանամերձ լրատվականների վերնագրերից, գրառումներից։
«Այս չափ ընկած՝ չէի պատկերացնում։ Սրա՛ համար է մեր շարժումը, որպեսզի մեր կյանքից վերանա այս ապիկար վիճակն ու իրական հաշտություն հաստատվի, որպեսզի մարդիկ սիրելով, ներելով ապրեն։
Ավերակված է մեր երկիրը՝ ֆիզիկապես ավերակված է, հոգեպես ավերակված է․ բարոյապես ավերակված է,  մտքով ավերակված է Եվ իրե՛նք են պատասխանատու դրա համար, միայն ու միայն իրենք՝ այս շենքի մարդիկ»,- ասաց Սրբազանը։

«Наша страна разрушена физически и духовно: морально уничтожена»: Баграт Србазан заявил, что ответственность за это несут власти
10/05/2024 19:59
Митинг Общенационального движения под председательством Баграта Србазана начался с молитвы Господней на площади Республики.
Обращаясь к народу, архепископ Баграт выразил обеспокоенность тем, что за деморализацию в стране несут ответственность власти.
«Уже два дня, начиная со вчерашнего дня, мы говорим о примирении, эти люди своей ложью говорят о ненависти. Они не останавливаются, их отравили. В нашей стране человек отравлен. И за это несут ответственность люди, сидящие в этом здании (указал на здание правительства – ред.). Специально разжигают ненависть, ненависть, ненависть, вражду, произнося последние слова. Не только обо мне, но и обо всех нас, о народе. Это не та Армения, которую мы себе представляли», - сказал епископ.
Он подчеркнул, что его удивили заголовки и публикации проправительственных СМИ.
«Я не мог себе представить, что они опустятся до такого уровня. Именно из-за этого наше движение, чтобы эта ужасная ситуация исчезла из нашей жизни и установился настоящий мир, чтобы люди могли жить с любовью и прощением.
Наша страна разрушена физически и духовно: она морально уничтожена, и за это несут ответственность только и только они, люди в этом этом здании", - сказал архепископ.