Ալեն Սիմոնյանը 2018 թ. շարժման ժամանակ իր հպարտությունն էր հայտնում, որ եկեղեցին միացել է իրենց, բայց այսօր քննադատում է այդ եկեղեցին. Դավիթ Հակոբյան (Տեսանյութ)
10/05/2024 14:02
Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ուսանողները միացել են Բագրատ Սրբազանի առաջնորդած շարժմանը։
Դերասան Դավիթ Հակոբյանը հայտարարեց, թե բոլոր լուրջ շարժումները հիմնվել են գիտակից ուսանողության վրա։
«Այնպես որ, Աստված օգնական և Աստված պահապան ձեզ, երբեք ուշ չի ինչ-որ լավ բան անել։ Ազնիվ եղեք ինքներդ ձեր հետ։ Մի տրվեք կեղծ գաղափարախոսությանը։ Ես շատ լավ եմ հիշում, թե ինչպես, օրինակ՝ պարոն Ալեն Սիմոնյանը 2018 թվականի շարժման ժամանակ իր հպարտությունն էր հայտնում, որ եկեղեցին միացել է իրենց, բայց այսօր քննադատում է այդ եկեղեցին, որը միացել է շարժմանը։ Սա կուսակցական շարժում չէ։ Այսօր կարևորը համախմբված լինելն է։ Մեր ուժը մեր հավաքական լինելու մեջ է»,-ասաց Դավիթ Հակոբյանը։

Давид Акопян: Во время движения 2018 года Ален Симонян выражал гордость за то, что церковь присоединилась к ним, но сегодня он критикует эту церковь
10/05/2024 14:22
К движению, возглавляемому Багратом Србазаном, присоединились студенты Ереванского государственного института театра и кино.
Актер Давид Акопян заявил, что все серьезные движения основаны на сознательном студенчестве.
«Так что да поможет вам Бог и хранит вас Бог, никогда не поздно сделать что-то хорошее. Будьте честны с собой. Не поддавайтесь ложной идеологии. Я очень хорошо помню, как, например, господин Ален Симонян во время движения 2018 года выражал гордость тем, что церковь присоединилась к ним, но сегодня он критикует ту церковь, которая присоединилась к движению. Это не партийное движение. Сегодня главное — быть едиными. Наша сила – в нашей единстве», - сказал Давид Акопян.