Իրական խաղաղությունը, իրական ինքնիշխանությունը Հայաստանի, հայ ժողովրդի պաշտպանության, մեր տարածքային ամբողջականության վերականգնման միջոցով է հնարավոր․ Րաֆֆի Հովհաննիսյան
10/05/2024 18:55
Հայաստանի արտաքին գործերի առաջին նախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Հանրապետության հրապարակում է, որտեղ քիչ անց մեկնարկելու է Բագրատ Սրբազանի առաջնորդած Համազգային շարժման հանրահավաքը։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն իր զորակցությունն է հայտնել շարժմանը՝ միևնույն ժամանակ նշելով՝ աայս իշխանությունների մնալու պարագայում ավելի վատին է պետք սպասել։
«Մենք ոչ թե նշաձողն ենք իջեցրել, այլ հատակին ենք հասել։ Եթե այսպես շարունակվի՝ այս իշխանության միակողմանի զիջումներով չենք կարող ունենալ իրական խաղաղություն։
Նրանք կարող են անընդհատ կրկնել՝ խաղաղություն, ինքնիշխանություն՝ իրենց քայլերն արդարացնելու համար, բայց դա ծխածածկույթ է։
Իրական խաղաղությունը, իրական ինքնիշխանությունը Հայաստանի, հայ ժողովրդի պաշտպանության միջոցով է և մեր տարածքային ամբողջականության վերականգնման միջոցով»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։

Раффи Ованнисян: Настоящий мир, настоящий суверенитет Армении возможны через защиту армянского народа и восстановление нашей территориальной целостности
10/05/2024 19:15
Первый министр иностранных дел Армении Раффи Ованнисян находится на площади Республики, где вскоре начнется митинг Общенационального движения во главе с Багратом Србазаном.
Раффи Ованнисян выразил поддержку движению, отметив при этом, что следует ожидать худшего, если эти власти останутся.
«Мы не что опустили планку, но достигли дна. Если так будет продолжаться, мы не сможем добиться настоящего мира при односторонних уступках этой власти.
Они могут постоянно повторять: мир, суверенитет, чтобы оправдать свои действия, но это лишь дымовая завеса.
Настоящий мир, настоящий суверенитет Армении, армянского народа, возможны через защиту армянского народа и восстановление нашей территориальной целостности", - сказал Раффи Ованнисян в беседе с журналистами.