Երևանում և Վայոց Ձորում անհնազանդության ակցիաների 12 մասնակից է ձերբակալվել ու տարվել ոստիկանական բաժիններ
10/05/2024 14:34
Այսօր իրականացվող անհնազանդության ակցիաների 12 մասնակից է ձերբակալվել ու տարվել ոստիկանական բաժիններ ինչպես Երևանում, այնպես էլ՝ Վայոց Ձորում․ հայտնում են ՆԳՆ-ից։
Ըստ ՆԳՆ-ի՝ 8 մարդ ձերբակալվել է Երևանում անցկացված ակցիաների ժամանակ։ Նրանցից երկուսին բաժին են տարել սառը զենք՝ դանակներ, մեկին՝ չթույլատրված առարկա պահելու համար։
Մայրաքաղաքի ակցիաների 5 մասնակցի էլ ձերբակալել են ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելու համար։
Վայոց ձորում անցկացված ակցիաներից ձեբակալվել է 4 հոգի, նրանցից երեքը չեն կատարել ոստիկանի օրինական պահանջը, մեկն էլ ոստիկանի նկատմամբ բռնություն է կիրառել։

12 участников акций неповиновения в Ереване и Вайоц Дзоре задержаны и доставлены в отделения полиции
10/05/2024 14:48
12 участников сегодняшних акций неповиновения были задержаны и доставлены в отделения полиции как в Ереване, так и в Вайоц Дзоре, сообщили в МВД.
По данным МВД, в ходе акций протеста в Ереване были подвергнуты приводу 8 человек. Двоим из них предъявлено обвинение в хранении холодного оружия - ножей, а другому – в хранении запрещенного предмета.
Пятеро участников столичных акций протеста были задержаны за невыполнение законного требования полицейского.
В ходе акций протеста в Вайоц Дзоре были задержаны 4 человека, трое из них не выполнили законное требование полицейского, а один применил насилие в отношении полицейского.