ՔՊ-ից իրենց նախաձեռնությամբ որոշ կոնտակտներ եղել են․ Սուրեն Պետրոսյան
ՔՊ-ից իրենց նախաձեռնությամբ որոշ կոնտակտներ եղել են․ Հանրապետության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Սուրեն Պետրոսյանը։
Նա անուններ չտվեց, սակայն նշեց, որ իրենց հետ խոսել նախաձեռնողները՝ նվազագույնը 4-5 հոգի՝ ՔՊ-ում որոշման վրա ազդեցություն ունեցողներ են։
«Խնդրեմ՝ կարող են հերքել։ Այստեղ զարմանալի բան չկա, այս ամենը հաշտության մասին է, մենք որևէ մեկին չենք դիտարկում թշնամի, նաև իրենց համար է, և արտառոց բան չկա, մենք բարիկադների տարբեր կողմերում չենք, մեր խնդիրն այդ բարիկադները կոտրելն է»,-ասաց նա։
Սուրեն Պետրոսյանը հիշեցրեց Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերը․ «Հիշում եք, որ Նիկոլ Փաշինյանն ասում էր՝ 30 000 մարդ լինի, ես կգամ ժողովրդի մեջ կխոսեմ, հրապարակը լցնեք ես հրաժարական կտամ, բա ո՞ւր մնացին իր խոսքերը։ Լավ, այդքան մարդ՝ 100 000-ից ավելի մարդ իր հստակ պահանջը դրեց, ինչո՞ւ գոնե չեղավ նվազագույնը, հանդիպումը քննարկելը»։

Сурен Петросян: Были некоторые контакты со стороны "ГД" по их собственной инициативе
Были некоторые контакты со стороны "ГД" по их собственной инициативе. Об этом журналистам на площади Республики заявил политолог Сурен Петросян.
Он не назвал имен, но отметил, что те, кто взял на себя инициативу поговорить с ними, как минимум 4-5 человек, - это те, кто имеет влияние на решения в "ГД".
«Пожалуйста, они могут это отрицать. Здесь нет ничего удивительного, это все о примирении, мы никого не считаем врагом, все это и для них, и нет ничего необычного, мы не по разные стороны баррикад, наша задача разрушить эти баррикады",- сказал он.
Сурен Петросян напомнил слова Никола Пашиняна: "Вы помните, Никол Пашинян говорил: если 30 тысяч человек выйдут на улицу, я приду и поговорю с народом, если заполните площадь, то я уйду в отставку, так куда же делись его слова?" Ладно, столько людей, более 100 тысяч человек высказали свое четкое требование, почему не было минимального, хотя бы обсуждения встречи?»