Գերմանիայում էի, բայց տեսնելով՝ ինչ է կատարվում այստեղ, եկել եմ. Կամո Ունանյանը միացել է Սրբազանի շարժմանը
10/05/2024 11:04
Ուզում ենք ապրել այն Հայաստանում, որտեղ կլինի կայունություն, արժանապատվություն, Հանրապետության հրապարակում հայտարարեց Սպորտային կարատեի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, Հայաստանի կարատեի միության հիմնադիր Կամո Ունանյանը։
Նրա խոսքով՝ արդեն օրհասական պահ է.«Այն կետին ենք հասել, որ ամեն ինչ կորցնում ենք, միակ փրկությունը համախմբվելն է։ Պետք է հասնենք այն նպատակին, որ ապրենք ազատ ու անկախ հայրենիքում։ Ես միշտ պարզ, հիմնավորված խոսել եմ, երբեք ոչ մի բանից չեմ վախեցել։ Գերմանիայում էի, բայց  տեսնելով, թե ինչ է կատարվում այստեղ, եկել եմ։ Անտարբերությունը դավաճանություն է հայրենիքի հանդեպ»։

Я был в Германии, но увидев, что здесь происходит, приехал: Камо Унанян присоединился к движению архепископа
10/05/2024 11:34
Мы хотим жить в Армении, где будет стабильность и достоинство, - заявил на площади Республики Камо Унанян, многократный чемпион мира и Европы по каратэ и основатель союза каратэ Армении.
По его словам, это уже роковой момент. Мы должны достичь цели жить на свободной и независимой Родине. Я всегда говорил ясно и аргументировано, никогда ничего не боялся. Я был в Германии, но увидев, что здесь происходит, приехал.Безразличие – это предательство по отношению к Родине».