«Նիկոլ, ես գալու եմ քո հետևից»․ Տիգրան Ուրիխանյանը մեկուսարանից լուսանկար է հրապարակել
«Մեկուսարանից... Նիկոլ, ես գալու եմ քո հետևից», - ֆեյսբուքյան գրառում է արել ԱԺ նախկին պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը՝ մեկուսարանից լուսանկար հրապարակելով։
Հիշեցնենք, որ այսօր լուրեր տարածվեցին, թե ժամեր առաջ նա ՌԴ-ում ձերբակալվել է։ Այդ մասին հայտնել էր «Դոկ» կուսակցության ղեկավար Վարդան Ղուկասյանը։
Նշվում է, որ նրա նկատմամբ հայտարարվել է դաշնային հետախուզում` իշխանությունը զավթելուն և սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչեր հնչեցնելու համար՝ ՀՀ-ում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում։

«Никол, я приеду за тобой»: Тигран Уриханян опубликовал фото из изолятора
"Из следственного изолятора... Никол, я приеду за тобой", - написал в Facebook экс-депутат НС Тигран Уриханян, опубликовав фото из следственного изолятора.
Напомним, сегодня распространилась новость о том, что несколько часов назад он был задержан в России. Об этом сообщал руководитель партии «Демократия, закон и дисциплина» Вардан Гукасян.
Отметим, что Уриханян находится в розыске. В сентябре 2023 года против него было возбуждено уголовное дело по признакам призыва к насильственному свержению конституционного строя в стране. Тогда Уриханян опубликовал видео в соцсетях с призывом выйти на улицы.