Ես պատրաստ եմ ցանկացած պատասխանատվություն ստանձնել՝ Հայոց Հայրապետի օրհնությամբ, Աստծու կամքով և ժողովրդի ցանկությամբ. Բագրատ Սրբազան
12/05/2024 20:29
Ուզում եմ շատ անկեղծ ասել՝ ես պատրաստ եմ ցանկացած պատասխանատվություն ստանձնել՝ Հայոց հայրապետի օրհնությամբ, Աստծու կամքով և ժողովրդի ցանկությամբ, հանրահավքի ժամանակ հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը:
«Սակայն կան հարցեր, որոնց վերաբերյալ պետք ու անհրաժաշտ են իրավական դաշտում քննարկումները, որոնք երկու օրվա ընթացքում կհստակեցվեն և կներկայացվեն ձեզ: Այս հարցերը նաև պետք է քննարկվեն քաղաքական բոլոր ուժերի հետ, ես առաջիկայում պատրաստվում եմ դա անել՝ առանց խտրականության, ընդ որում ՔՊ-ի հետ; Մենք շարժվելու ենք այն ուղիով, ինչ աասել եմ այս օրերին»,-հավելեց նա :

Баграт Србазан: Я готов взять на себя любую ответственность, с благословения Армянского Патриарха, воли Божией и желания нашего народа
13/05/2024 00:32
Говорю очень искренне: я готов взять на себя любую ответственность, любую, с благословения Армянского Патриарха, воли Божией и желания нашего народа», – заявил во время митинга на площади Республики архиепископ Баграт Галстанян.
«Однако есть вопросы, которые необходимо обсудить в правовом поле, которые будут разъяснены и представлены вам в течение двух дней. Эти вопросы также следует обсудить со всеми политическими силами, я собираюсь это сделать в ближайшее время, без дискриминации и с «ГД». Мы будем двигаться по тому пути, о котором я вам говорил в эти дни", - добавил он.