Որքան ավելի բիրտ ու կոշտ մեթոդներ կիրառեք, այնքան ավելի շատ մարդ է մասնակցելու անհնազանդության ակցիաներին․ Ոչ ոք ձեզնից չի վախենում, մենք նահանջելու տեղ չունենք․ Գառնիկ Դանիելյանը՝ ոստիկաններին
14/05/2024 19:31
Վաղ առավոտից ՀՀ տարբեր մարզերում ու Երևանում անհնազանդության այսօրվա ակցիաներն ամփոփեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը՝ Սուրբ Աննա եկեղեցում քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ։
Դանիելյանը շեշտեց՝ ակցիաներն ակտիվ են եղել, կարմիրբերետավորների կողմից կիրառված անհամաչափ ուժը չի կարող կոտրել պայքարի դուրս եկածների կամքը։
«Նորից զգուշացնում ենք՝ որքան բիրտ, կոշտ մեթոդներ կիրառեք, այնքան ավելի շատ մարդ է մասնակցելու անհնազանդության ակցիաներին։ Ոչ ոք ձեզնից չի վախենում, ոչ ոք նահանջելու տեղ չունի։ Մենք մտքի ծայրով էլ չենք անցկացնում, որ կարող է այս ակցիաները դադարեն։ Պիտի դադարեն ձեր ապօրինի գործողությունները, ու դուք հասկանաք, որ մենք ուզում ենք Պատիվ ու Հայրենիք  ու դրա համար նահանջելու տեղ չունենք ու չենք էլ ունենալու։ Դուք այդ գիտակցումը պետք է ունենաք»,- դիմելով ոստիկաններին՝ ասաց Գառնիկ Դանիելյանը։

Гарник Даниелян полицейским: Чем более жестокие и  жесткие методы вы используете, тем больше людей будут участвовать в акциях неповиновения: Никто вас не боится, нам некуда отступать
Гарник Даниелян полицейским: Чем более жестокие и жесткие методы вы используете, тем больше людей будут участвовать в акциях неповиновения: Никто вас не боится, нам некуда отступать
Сегодняшние акции неповиновения в различных областях Республики Армения и в Ереване подытожил депутат Гарник Даниелян от парламентской фракции "Армения" в ходе встречи с гражданами в церкви Св. Анны.
Даниелян подчеркнул, что акции были активными, непропорциональная сила, примененная "красными беретами", не может сломить волю тех, кто вышел на борьбу.
«Еще раз предупреждаем: чем более жестокие и жесткие методы вы будете применять, тем больше людей будут участвовать в акциях неповиновения. Никто вас не боится, и нам некуда отступать. Мы даже не думаем, что эти действия можно прекратить. Ваши противоправные действия прекратятся и вы поймете, что мы хотим Чести и Родины и для этого нам некуда отступать и не будем отступать. Вы должны это осознавать", - сказал Гарник Даниелян, обращаясь к полицейским.