Էդվարդ Ասրյանը բացառապես ՀՀ քաղաքացի է, իսկ նրա կինը՝ ազգությամբ ռուս, ուստի երեխաները ծննդյան բերումով երկքաղաքացի են. ՊՆ
14/05/2024 15:25
Սոցիալական ցանցերի որոշ օգտատերեր կեղծ և մանիպուլյատիվ բնույթի տեղեկություններ են շրջանառում ՀՀ պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի՝ ՌԴ քաղաքացի լինելու վերաբերյալ, այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Անհարկի շահարկումներ են նաև նրա ընտանիքի անդամների՝ միայն ՌԴ քաղաքացի լինելու մասին լուրերը:
ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը բացառապես ՀՀ քաղաքացի է, իսկ նրա կինը՝ ազգությամբ ռուս, ուստի երեխաները ծննդյան բերումով երկքաղաքացի են: ԳՇ պետի կինն ու երեխաները ոչ միայն ունեն ՀՀ քաղաքացիություն, այլև 2006 թվականից մշտապես բնակվում են Հայաստանի Հանրապետությունում:
ԳՇ պետի որդին զինապարտ է և  ներգրավված է ՀՀ ԶՈՒ 2024 թվականի զորակոչային միջոցառումներին»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Глава Генштаба Эдвард Асрян имеет только гражданство Армении – Минобороны
Министерство обороны Армении опровергло наличие у начальника Генштаба Вс Армении Эдварда Асряна российского гражданства.
"Некоторые пользователи соцсетей распространяют фейковую и манипулятивную информацию о российском гражданстве первого заместителя  министра обороны Армении, начальника Генштаба ВС генерал-лейтенанта Эдварда Асряна. Бессмысленными спекуляциями являются и слухи о том, что члены его семьи являются только гражданами РФ", - говорится в заявлении МО РА.
В ведомстве отметили, что начальник Генштаба Вооруженных сил Эдвард Асрян является только гражданином Республики Армения, а его супруга — русская по национальности, поэтому дети имеют двойное гражданство по рождению. Жена и дети главы Генштаба не только имеют гражданство РА, но и с 2006 года постоянно проживают в Республике Армения.
Сын начальника Генштаба является военнообязанным и участвует в призывных мероприятиях ВС Армении 2024 года, заявили в МО.