Վարչապետի իմ թեկնածուն Բագրատ Սրբազանն է. Գառնիկ Դանիելյան
Չի կարող 70-80 հազար մարդ հավաքվել, եւ հաջորդ օրը այդ շարժումը մարի, չի կարող նման բան լինել, News.am-ի հետ զրույցում ասել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը:
«Մենք ամեն օր տեսնում ենք, որ ոչ թե մարում է, այլ նոր մարդիկ են միանում: Մարդիկ կան, որ արագ փոփոխությունների ակնկալիքներ ունեն, մենք ոչ պակաս ուզում ենք, որ դա տեղի ունենա, բայց կան գործընթացներ, կան քայլեր, որոնք պարտադիր պետք է արվեն: Իմպիչմենթի գործընթաց կա: Այս ընթացքում նաեւ տնային աշխատանք կա անելու: Մենք մի քանի օր է, որ Երեւանում ենք եւ տնային աշխատանքը պետք է կատարենք: Իմպիչմենթի գործընթացը եւս տարվում է»,-ասել է նա:
Դիտարկմանը, որ իմպիչմենթի համար պետք է ՔՊ-ից պատգամավորներ միանան, Դանիելյանն արձագանքել է. «Տարբեր մարդիկ կան, որ տարբեր պատգամավորների հետ մտերիմ են, այսօր էլ մեկը մոտեցավ, ասաց՝ ես կարող եմ խոսել իրենց հետ: Ասաց՝ թույլ տալի՞ս եք, որ գնամ խոսեմ, ես ասել եմ՝ այո: Այն օրակարգը, որով մենք հանդես ենք գալիս, շատ միավորող է: Եթե այս հնարավորությունը մեր ձեռքից բաց թողնենք, վաղը ավելի ռադիկալ տրամադրված մարդիկ կարող են գալ, որոնք նաեւ ընդդիմության դաշտում կան: Եթե ՔՊ-ն չօգտագործի այս հնարավորությունը, վաղը իր համար լինելու է ճակատագրական: Սա խաղաղ, անցնցում անցում է»:
Դանիելյանը նշել է նաև, որ եթե իրենք հիմա ասեն իրենց քայլերի հաջորդականությունը, իշխանությունները դրանից կօգտվեն. «Դրա համար Բագրատ Սրբազանը շատ խաղաքարտեր  չի բացում»:
Հարցին՝ ո՞վ է լինելու վարչապետի թեկնածուն, Գառնիկ Դանիելյանը պատասխանել է․ «Այսօր ամենաբարձր վարկանիշն ունի Բագրատ Սրբազանը, ինձ համար թեկնածուն Բագրատ Սրբազանն է: Բոլոր շերտերը հարգում, ընդունում են իր անցած ուղին, իր տեսակը: Առնվազն ինձ համար դա ակնհայտ է»:

Гарник Даниелян: Баграт Галстанян - мой кандидат в премьер-министры Армении
Собрались 70-80 000 человек, на следующий день движение просто не может погаснуть. Об этом заявил в беседе с корреспондентом News.am депутат от блока «Армения» Гарник Даниелян.
«Мы ежедневно видим, что к движению присоединяются новые люди. Есть люди, которые ожидают быстрых перемен, мы не меньше их этого хотим, но есть процессы, есть шаги, которые необходимо предпринять. Инициирован процесс импичмента. Должна быть проведена и домашняя работа», - заявил Даниелян.
На замечание о том, что для импичмента необходимо присоединение депутатов от правящей партии «Гражданский договор», парламентарий сказал: «Есть разные люди, которые близки с разными депутатами. Сегодня один из них подошел и сказал: я могу с ними поговорить. Попросил у нас разрешения и получил его. Если мы упустим эту возможность, завтра могут прийти более радикально настроенные люди, которые также находятся в оппозиционном поле. Если «ГД» не воспользуется данной возможностью, завтрашний день станет для него судьбоносным. Это мирный переход».
Даниелян заметил, что если они сейчас представят последовательность своих шагов, то власть этим воспользуется. «Вот почему архиепископ Баграт Галстанян не открывает много карт».
На вопрос, а кто будет кандидатом в премьер-министры Армении, депутат ответил: «Сегодня самый высокий рейтинг у Галстаняна, Баграт Галстанян - мой кандидат. Все слои уважают, принимают пройденный им путь. По крайней мере, для меня это очевидно».