Պատրաստ եմ հանդիպել ՔՊ-ի հետ․ Բագրատ Սրբազան
Համազգային շարժման հետագա քայլերը ներկայացնելիս՝ Բագրատ Սրբազանը նշեց՝ խորհրդարանական ընդդիմության հետ քննարկումներ եղել են, քայլեր հաջորդականություն մշակվել է։
Ինչ վերաբերում է իշխանական խմբակցության հետ շփումներին, ապա Բագրատ Սրբազանը շեշտեց՝ ես արդեն ասել եմ՝ պատրաստ եմ հանդիպել ՔՊ-ի հետ։
«Նրանք իրենց լավ չեն պահում, անկեղծ ասած, բայց՝ ոչինչ, մեր առաքելությունը լավ չպահողների հետ գործելն է, ոչ թե լավ պահողների, այնպես որ՝ մենք ոչ մի դժվարություն չունենք այդ իմաստով։ Մեր առջև մեր հայրենիքն է, մեր պետությունը, մեր կյանքը»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է պայքարի շրջանակում գործողություններին, աապա դրանք վաղն ու մյուս օրը կշարունակվեն, հանդիպումներ կլինեն նաև հասարակական-քաղաքական դաշտի ներկայացուցիչների, կազմակերպությունների, կուսակցությունների հետ։
«Մեկ-երկու օրից ամփոփումը կանենք, եզրակացությունները կինեն։ Մեր մտքի մեջ կա՝ ինչ է լինելու»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ վստահություն հայտնելով՝ պայքարի վերջում Ճշմարտությունը հաղթելու է․

Баграт Србазан: Я готов встретиться с «ГД»
Представляя дальнейшие шаги Общенационального движения, Баграт Србазан отметил, что были проведены обсуждения с парламентской оппозицией, разработана последовательность шагов.
Что касается контактов с правящей фракцией, Баграт Србазан подчеркнул, что уже говорил, что готов встретиться с «ГД».
«Честно говоря, они ведут себя нехорошо, но это нормально, наша миссия — работать с теми, кто ведет себя нехорошо, а не с теми, кто хорошо ведет себя, поэтому у нас нет никаких проблем в этом смысле. На кон поставлена наша Родина, наше государство, наша жизнь", - сказал он.
Что касается действий в рамках борьбы, то они продолжатся завтра и послезавтра, также пройдут встречи с представителями общественно-политической сферы, организаций и партий.
«Через день-два мы подведем итоги, будут сделаны выводы. Мы думаем о том, что произойдет", - сказал Баграт Србазан, выразив уверенность, что в конце борьбы Правда победит.