«Մեր անհամաձայնությունը պիտի հայտնենք սահմանազատման-սահմանագծման այս ապօրինի գործընթացին»․ Բագրատ Սրբազանը կոչ արեց վաղը, ժամը 16։00-ին լինել Օպերային թատրոնի մոտ
14/05/2024 20:09
Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում պայքարին միացած քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ Բագրատ Սրբազանը տեղեկացրեց՝ վաղը, ժամը 17։00-ին միջազգային համաժողով է կայանալու  Օպերային թատրոնի դահլիճում, որտեղ ելույթով պիտի հանդես գա Հայաստանի գործող  կառավարության ղեկավարը։ Բագրատ Սրբազանն ընդգծեց՝ կարևոր է մեկ ժամ շուտ՝ 16։00-ին լինել այնտեղ և ընդվզում ու բողոք հայտնել, ցույց տալ, որ ժողովուրդը դեմ է սահմանազատման ու սահմանագծման այն պրոցեսին, որին իշխանությունը համաձայնել է։
«Քաղաքացիները՝ յուրաքանչյուրը, հնարավորություն ունի այնտեղ գտնվելու և իր անհամաձայնությունը, բողոքը հայտնելու, հստակ կերպով ցույց տալու, որ այն՝ ռազմավարություն կդնեք անունը, թե քաղաքականություն, որը վերաբերում է մեր երկրի սահմանազատման- սահմանագծման այս ապօրինի գործընթացին, դրան մենք համաձայն չենք, և մեր անհամաձայնությունը պետք է հայտնենք։ Հոծ թվով պետք է ներկա լինենք և այնտեղ՝ այդ պահին ուղղակիորեն ընդվզում հայտնենք, որ սա անընդունելի է մեզ համար, և միջազգային հանրությունը տեսնի, թեպետ իրենք լավ գիտեն»,- ասաց Սրբազանը։

«Мы должны выразить свое несогласие с этим незаконным процессом демаркации-делимитации»: Баграт Србазан призвал завтра в 16:00 собраться возле Оперного театра
Во дворе церкви Св. Анны в ходе встречи с гражданами, присоединившимися к борьбе, Баграт Србазан сообщил, что завтра, в 17:00,  в зале Оперного театра состоится международная конференция, на которой выступит глава нынешнего правительства Армении. Баграт Србазан подчеркнул, что важно быть там на час раньше, в 16:00, и протестовать, выразить недовольство, показать, что народ против процесса демаркации и делимитации, на который согласилась власть.
«Каждый гражданин имеет возможность быть там и выразить свое несогласие, протест, ясно показать, что назовете ли вы это стратегией или политикой, связанной с этим незаконным процессом демаркации и делимитации нашей страны, мы с этим не согласны, и мы должны выразить свое несогласие. Мы должны присутствовать в большом количестве и там, чтобы прямо в этот момент протестовать, что это неприемлемо для нас, и чтобы международное сообщество увидело, хотя оно прекрасно это знает", - сказал Србазан.