Քաղաքացիները վաղ առավոտից փակել են Աբովյան, Մոսկովյան, Երվանդ Քոչար, Տերյան փողոցները, նաև Սայաթ-Նովա պողոտան
14/05/2024 10:36
Երևանում անհնազանդության խաղաղ ակցիաները շարունակվում են։
Մի շարք փողոցներ քաղաքացիները փակել են։ Ոստիկանները, սակայն, փորձում են բացել՝ բիրտ ուժ կիրառելով փողոցը փակած քաղաքացիների նկատմամբ։
«Ազգային ճակատ» տելեգրամյան ալիքը ներկայացնում է փողոցները, որոնք վաղ առավոտից քաղաքացիները փակել են։
Քաղաքացիները նաև աղբամանների միջոցով փակել են Աբովյան, Մոսկովյան, Երվանդ Քոչար, Տերյան փողոցները, Սայաթ-Նովա պողոտան։ Թումանյան-Խանջյան խաչմերուկը ևս կարճ ժամանակով փակել են ինքնագլորներով։ Եղվարդի խճուղին մոտ 30 րոպե փակ է եղել: Այն բացվել է միայն շտապօգնության մեքենաների համար:

Граждане с раннего утра перекрыли улицы Абовяна, Московяна, Ерванда Кочара, Теряна и проспект Саят-Новы
14/05/2024 10:54
В Ереване продолжаются мирные акции гражданского неповиновения.
Граждане перекрыли ряд улиц. Однако полиция пытается их открыть, применяя грубую силу к гражданам, перекрывшим улицу.
Телеграм-канал «Национальный фронт» представляет улицы, которые граждане перекрыли с раннего утра.
Граждане также перекрыли мусорными баками улицы Абовяна, Московяна, Ерванда Кочара, Теряна, проспект Саят-Новы. Перекресток Туманян-Ханджян также был на короткое время закрыт самокатами. Егвардское шоссе было перекрыто около 30 минут. Его открыли только для машин скорой помощи.