Ի՞նչ է նշանակում՝ հայ մարդիկ այսօր Բաքվի բանտերում են․  Այնտեղ գտնվողները մենք՝ բոլորս ենք, այդ անարգանքը բոլորիս վրա է․ Բագրատ Սրբազան
15/05/2024 17:39
Ի՞նչ է նշանակում՝ հայ մարդիկ այսօր Բաքվի բանտերում են․ Այնտեղ գտնվողները մենք՝ բոլորս ենք, այդ անարգանքը բոլորիս վրա է․ Բագրատ Սրբազան
Բագրատ Սրբազանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ Բաքվի բանտում Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանն ապօրինաբար պահելու փաստին։ Սա մեր բոլորի անարգանքն է, շեշտեց Սրբազանը։
«Ի՞նչ է նշանակում՝ հայ մարդիկ այսօր Բաքվի բանտերում են։ Ամեն մեկս ենք էնտեղ։ Այնտեղ գտնվողները մենք՝ բոլորս ենք, մեր հավաքական ներկայությունն է Բաքվի բանտում, էդ անարգանքը, էդ անպատվությունը բոլորիս վրա է»,- ասաց նա։
Բագրատ Սրբազանը ՀՀ իշխանությունների անգործությունը Հուդայի վարք համարեց․ ոչինչ չի արվում՝ Բաքվի բանտից մեր հայրենակիցներին դուրս բերելու համար։
«Սա Հուդայի պատմությունն է։ Էդ մարդկանց հետ նստել են, հաց ու աղ են կիսել, ով գիտի՝ լիտրերով օղի են խմել՝ Արցախի թթի օղի»,- հիշեցրեց Բագրատ Սրբազանը։

Баграт Србазан: Что значит, что сегодня в тюрьмах Баку находятся армяне? Те, кто находятся там - мы все, это бесчестие на всех нас
Баграт Србазан в беседе с журналистами коснулся незаконного содержания в бакинской тюрьме военно-политического руководства Арцаха. Это бесчестие на всех нас, - подчеркнул Србазан.
"Что значит, что армяне сегодня находятся в тюрьмах Баку? Мы все там. Те, кто находятся там - мы все, это наше коллективное присутствие в бакинской тюрьме, это бесчестие, это позор на всех нас", - сказал он.
Баграт Србазан расценил бездействие властей Республики Армения как поведение Иуды: ничего не делается для освобождения наших соотечественников из бакинской тюрьмы.
«Это история Иуды. Они сидели с этими людьми за одним столом, делились хлебом-солью, кто знает, может даже выпивали литры водки, арцахской тутовой водки", - напомнил Баграт Србазан.