ԵՊՀ-ում չկա և չի կարող լինել քաղաքական որևէ գործընթաց. Հայտարարություն
Ընդդիմադիր մի շարք լրատվամիջոցներում տարածվում է տեղեկատվություն, թե իբր ԵՊՀ 50-ից ավելի դասախոսներ միացել են անհասկանալի ինչ-որ հայտարարության, ինչը չի համապատասխանում իրականությանը, այս մասին հայտնում են ԵՊՀ-ից։
«Չնայած հանգամանքին, որ քաղաքական մի շարք ուժեր և անհատներ, նենգափոխելով ու խեղաթյուրելով իրականությունը, փորձում են Երևանի պետական համալսարանին ներքաշել քաղաքական գործընթացների մեջ, վստահեցնում ենք՝ ԵՊՀ-ում չկա և չի կարող լինել քաղաքական որևէ գործընթաց։
Համալսարանն ապաքաղաքական կրթական հաստատություն է, որը շարունակում է իրականացնել իր առաքելությունը»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Никакого политического процесса в ЕГУ нет и быть не может: Заявление
В ряде оппозиционных СМИ распространяется информация о том, что более 50 преподавателей ЕГУ присоединились к какому-то непонятному заявлению, не соответствующему действительности, об этом сообщили в ЕГУ.
"Несмотря на то, что ряд политических сил и отдельных лиц, обманывая и искажая реальность, пытаются вовлечь ЕГУ в политические процессы, уверяем вас, что в ЕГУ нет и не может быть никакого политического процесса.
Университет является аполитичным образовательным учреждением, которое продолжает выполнять свою миссию", - говорится в сообщении.