Սևբերետավորները ոտքով հարվածել են քաղաքացուն, հայհոյել. ոստիկանների և քաղաքացիների միջև բախում տեղի ունեցավ
15/05/2024 16:50
Օպերայի հարակից տարածքում ոստիկանների և ցուցարարների միջև բախում տեղի ունեցավ։ Ըստ ականատեսների՝  պատճառը եղել է այն, որ սևբերետավորները ոտքով հարվածել են քաղաքացուն, հայհոյել։
«Ինքը շան հետ գալիս էր, էն հատվածում չթողեցին անցնի, եկավ, այս հատվածում էլ չթողեցին, ինքն էլ եկավ կարմիր լույսի տակ կանգնեց։ Այդ ընթացում մի երկու բառ փոխանակեցին, հետո միանգամից հարձակվեցին, 5-6 հոգով սկսեցին ծեծել, հայհոյել»,-ասաց ականատեսներցի մեկը։

Черные береты ударили гражданина ногой, обругали его: произошли столкновения между полицией и участниками акции протеста
15/05/2024 17:06
Столкновения произошли между полицией и протестующими на территории, прилегающей к Оперному театру. По словам очевидцев, причиной стало то, что черные береты ударили гражданина ногой и обругали его.
«Он шел с собакой, его не пропустили на том участке, он перешел в другую сторону, его не пропустили и на этом участке, он пришел и остановился на красный свет. При этом они перекинулись парой слов, потом сразу напали, 5-6 человек начали избивать его и обругали", - рассказал один из очевидцев.