Պետական առանձնապես ծանր հանցագործություն է կատարվում․ պետք է ոչ միայն հասնենք կասեցմանը, այլև բուն պատճառի վերացմանը, հեռացմանը․ Մենք խաղ անելու ժամանակ չունենք․ Բագրատ Սրբազան
15/05/2024 21:18
«Այս շարժումը, որը Տավուշից սկիզբ է առել ու հասել է Երևան, հստակորեն ոչ միայն խախտել է այս մարդու (Նիկոլ Փաշինյանի-խմբ․) և իր գործընկերոջ (Իլհամ Ալիևի-խմբ․) ծրագիրը, այլև այն շահառու ուժերի, որոնք գտնվում են արտաշխարհում, նրանց ծրագիրը ևս։ Ժողովու՛րդ, այս պահի դրությամբ սա մեծագույն ձեռքբերում է, այն հաղթանակն է, որի վրա մենք պետք է կանգնենք ու շարունակենք մեր ճանապարհը։ Եվ դա ձե՛ր ձեռքբերածն է, ձե՛ր կատարածը»,- Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում, դիմելով Համազգային պայքարի մասնակիցներին, ասաց Բագրատ Սրբազանը։
Այնուհանդերձ, ինչպես նշեց Սրբազանը, «սահմանազատման» ապօրինի ընթացքը շարունակելու վտանգը, հանցագործության վատնգը ամբողջությամբ չի վերացել, ուստի պետք է մինչև վերջ գնալ՝ այն վերացնելու համար։
«Ինչ որ տեղի է ունենում, պետական առանձնապես ծանր հանցագործություն է, որի վերաբերյալ հաղորդում է ներկայացվել Գլխավոր դատախազություն։ Հանցագործություն է, լավ հիշեք այս բառը։ Հստակ է, որ շարունակվող այս հանցագործությունը կարող է կասեցվել միայն ու միայն այս պայքարով․ ուրիշ ձև ու հնարավորություն մենք չունենք։ Մենք պետք է ոչ միայն  վերջնականապես հասնենք գործընթացի, որը ես համարում եմ ծրագիր, դադարեցմանն ու կասեցմանը, այլև բուն պատճառի վերացմանը, հեռացմանը։ Մենք խաղ անելու ժամանակ չունենք, ժողովուրդ ջան»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը։

Баграт Србазан: Совершается особо тяжкое государственное преступление: мы должны добиться не только приостановки, но и устранения главной причины: у нас нет времени играть в игры
«Это движение, стартовавшее из Тавуша и дошедшее до Еревана, явно нарушило не только план этого человека (Никола Пашиняна - ред.) и его партнера (Ильхама Алиева - ред.), но и план внерегиональных сил. Народ, на данный момент это величайшее достижение, победа, на которой мы должны стоять и продолжать свой путь. И это то, чего вы достигли, что вы сделали», - сказал Баграт Србазан, обращаясь к участникам Общенационального движения во дворе церкви Святой Анны.
Однако, как отметил Србазан, опасность продолжения незаконного процесса «демаркации», опасность преступления полностью не исчезла, поэтому необходимо идти до конца, чтобы ее устранить.
"То, что происходит, является особо тяжким государственным преступлением, по которому представлено сообщение в Генеральную прокуратуру. Это преступление, запомните это слово хорошенько. Ясно, что это продолжающееся преступление можно остановить только этой борьбой: у нас нет другого пути и выбора. Надо не только окончательно добиться прекращения и приостановки процесса, который я считаю планом, но и устранения главной причины. У нас нет времени играть в игры, дорогой народ", - сказал Баграт Србазан.