Բաքվի բանտում ապօրինաբար պահվող Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչների կալանքի ժամկետը երկարացրին ևս 5 ամսով
15/05/2024 18:10
Գերեվարված և Բաքվի բանտում ապօրինաբար պահվող Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության կալանքի ժամկետն Ադրբեջանի իշխանությունները երկարացրել են ։
Այդ մասին ադրբեջանական լրատվամիջոցներն են տեղեկացնում։
Նրանց դեմ հարուցված շինծու քրգործի շրջանակում Բաքվի դատարանը երկարաձգել է Բակո Սահակյանի, Արայիկ Հարությունյանի, Դավիթ Բաբայանի, Դավիթ Իշխանյանի, Լևոն Մնացականյանի և Դավիթ Մանուկյանի ապօրինի կալանքի ժամկետը՝ ևս 5 ամսով։
Հիշեցնենք՝ Արկադի Ղուկասյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու մասին ադրբեջանական կողմն ավելի վաղ էր հայտնել։

Срок незаконного содержания под стражей представителей военно-политического руководства Арцаха в Бакинской тюрьме продлен еще на 5 месяцев
15/05/2024 18:20
Власти Азербайджана продлили срок содержания под стражей военно-политического руководства Арцаха, захваченного в плен и незаконно содержащегося в Бакинской тюрьме.
В рамках сфабрикованного против них уголовного дела Бакинский суд продлил срок незаконного содержания под стражей Бако Саакяна, Араика Арутюняна, Давида Бабаяна, Давида Ишханяна, Левона Мнацаканяна и Давида Манукяна еще на 5 месяцев.
Напомним, ранее азербайджанская сторона заявила о продлении срока содержания под стражей Аркадия Гукасяна.