Դուք Սահմանադրություն եք խախտում և վաղ թե ուշ պատժվելու եք. Չալաբյանը՝ արձանագրությունների տակ ստորագրող պաշտոնյաներին
16/05/2024 12:32
ՀՀ անունից սահմանագծման և սահմանազատման պարտավորություններ կարելի է ստանձնել միայն պատշաճ կերպով վավերացված միջազգային պայմանագրով, հակառակ դեպքում, դա ապօրինի է։ Իսկ միջազգային պարտավորությունը պետք է վավերցվի և՛ ԱԺ-ի կողմից, և՛ ընդունվի համաժողովրդական հանրաքվեի միջոցով, կառավարության մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաքվե» նախաձեռնության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը։
«Ուստի, այն պաշտոնյաները, որոնք այդ փաստաթղթերը ստորագրում եմ, ուզում եմ նորից իրենց համար կրկնել՝ դուք Սահմանադրություն եք խախտում և վաղ թե ուշ պատժվելու եք»,-ասաց Չալաբյանը։

Вы нарушаете Конституцию и рано или поздно будете наказаны: Чалабян чиновникам, подписывающим протоколы
16/05/2024 13:08
Обязательства по демаркации и делимитации от имени Республикии Армения могут быть приняты только должным образом ратифицированным международным договором, в противном случае это незаконно. А международное обязательство должно быть ратифицировано как Национальным собранием, так и принято через всенародный референдум, заявил соучредитель инициативы "Айакве" Аветик Чалабян в беседе с журналистами возле правительства.
"Поэтому чиновникам, которые подписывают эти документы, я хочу еще раз повторить для них: вы нарушаете Конституцию и рано или поздно будете наказаны", - сказал Чалабян.