Մեր հայրենիքի, մեր պետության, մեր ժողովրդի շահից բացի, այլ բացարձակ արժեք գոյություն չունի․ Բագրատ Սրբազան
16/05/2024 20:51
Այս շարժման նպատակը մեր երկրի վերականգնումը, մեր երկրի ապաքինումը, զարգացումն է, Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում ասաց Բագրատ Սրբազանը։
Նա վերահաստատեց Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարությամբ՝ գործող իշխանության հեռացման պահանջը։
«Գնալու ենք այս մարդկանց հեռացմանը, ուրիշ ձև չունենք մենք, ուրիշ կերպ չկա, այլընտրանք չեն թողել ուղղակի։
Հայրենիքի, պետության հսկայական հատվածի զիջումը ներկայացնում են որպես հաղթանակ։ Գրանադայի հանդիպումից հետո էլ հայտարարում էին՝ «Հայաստանը հաղթանակ է կքնել», «Անկլավների հարց չկա»․ տեսնու՞մ եք՝ հիմա ինչ է տեղի ունենում։ Այս ստի շղթան պետք է կտրենք։
Ժողովուրդ, ամեն մեկդ ինքներդ ձեզ հաշիվ տվեք՝ հա՞շտ եք այս իրավիճակի հետ, թե՞ ոչ։ Եթե հաշտ չեք, հնարավորություն կա, որ իրավիճակը դարձնենք ի նպաստ մեզ՝  ի նպաստ մեր պետության։
Մեր հայրենիքի, մեր պետության, մեր ժողովրդի շահից բացի, այլ բացարձակ արժեք գոյություն չունի»,- շեշտեց Բագրատ Սրբազանը։

Баграт Србазан: Кроме интересов нашей Родины, нашего государства и нашего народа, другой абсолютной ценности не существует
17/05/2024 00:48
Цель этого движения – восстановление нашей страны, исцеление и развитие нашей страны, – сказал Баграт Србазан во дворе церкви Святой Анны.
Он подтвердил требование об отставке нынешнего правительства во главе с Николом Пашиняном.
«Мы заставим этих людей уйти, у нас нет другого пути, у нас нет другого выхода, они просто не оставили альтернативы.
Уступка огромной части Родины и государства преподносится ими как победа. Даже после встречи в Гранаде заявляли: «Армения одержала победу», «Об анклавах не может быть и речи». Вы видите, что происходит сейчас? Мы должны разорвать эту цепь лжи.
Люди, каждый из вас, дайте себе отчет, смирились вы с этой ситуацией или нет. Если вы со всем этим не смирились, то есть возможность повернуть ситуацию в нашу пользу, в пользу нашего государства.
Кроме интересов нашей Родины, нашего государства и нашего народа, нет другой абсолютной ценности", - подчеркнул Баграт Србазан.