Շուտով կներկայացվի Ճանապարհային քարտեզ, պայքարը կմտնի ինտենսիվ փուլ
Առաջիկա օրերին մեծ հանրահավաք կլինի, որի ժամանակ կներկայացվի Ճանապարհային քարտեզ,  հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը՝ Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում։
«Ճանապարհային քարտեզը կտանք, դրանից հետո էլ ինտենսիվ պայքարը մեզ տանելու է, հասցնելու է մեր ցանկացած հանգրվանին։ Ես ձեզ չեմ թողնում, դուք էլ մեզ մի թողեք»,- ասաց Սրբազանը։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ Հանուն հայրենիքի շարժումն առաջնորդող Բագրատ Սրբազանը հայտարարել էր՝ պայքարից ոչ մի դեպքում հետ չի կանգնի։
«Ես այս պայքարից ոտք հետ դնողը չեմ, եթե մենակ էլ մնամ այս հրապարակում․ կարևոր չէ։  Եթե ոչ ոք էլ չմնա, մենակ էլ լինեմ, ես ոչ մի քայլ հետ դնելու ճանապարհ չեմ տեսնում ինձ համար։ Հետևաբաար, մեր գնալու տեղն առջևն է, ոչ թե հետևը»,-ասել էր նա։

Скоро будет представлена ​​Дорожная карта, борьба вступит в интенсивную фазу
В ближайшие дни состоится большой митинг, в ходе которого будет представлена Дорожная карта, сообщил архепископ Баграт Галастанян во дворе церкви Святой Анны.
«Мы представим дорожную карту, и после этой интенсивной борьбы она приведет нас к желаемому рубежу. Я вас не оставлю, и вы тоже не оставляйте нас», — сказал Баграт Србазан.
Напомним, ранее Баграт Србазан, возглавляющий Движение во имя Родины, заявил, что не отступит от борьбы ни при каких обстоятельствах.
«Я не отступлю от этой борьбы, даже если останусь один на этой площади: это не имеет значения. Даже если никого не останется, даже если я останусь один, я не вижу возможности отступить. Поэтому нам следует идти вперед, а не сделать шаг назад», - заявлял он.