Պատրաստվեք, լավ պատրաստվեք ձեր հաղթանակին, որը կոչվում է՝ թող բարձրանա ճշմարտության կողմը. Բագրատ Սրբազանը՝ ԵՊՀ-ականներին
17/05/2024 14:09
Կրթությունն առաքինի մարդ կերտելու մասին է, ԵՊՀ-ում դասախոսության ժամանակ ասաց Բագրատ Սրբազանը։
Ըստ նրա՝ ոչ թե պետք է քաղաքացիական հասարակություն ստեղծելու մասին մտածել, այլ՝ բարոյական հասարակության։
«Քաղաքացիական հասարակությունը ձեր աչքի առաջ քանդվել է։ Պատրաստվեք, լավ պատրաստվեք ձեր հաղթանակին, որը կոչվում է՝ թող բարձրանա ճշմարտության կողմը»,- նշեց Սրբազանը։

Баграт Србазан студентам ЕГУ: Готовьтесь, хорошенько готовьтесь к своей победе, которая называется: пусть поднимется сторона истины
17/05/2024 14:22
Образование – это воспитание добродетельного человека, сказал Баграт Србазан на лекции в ЕГУ.
По его словам, мы должны думать не о создании гражданского общества, а о создании нравственного общества.
«Гражданское общество было разрушено на ваших глазах. Готовьтесь, хорошенько готовьтесь к своей победе, которая называется: пусть поднимется сторона истины», - отметил Баграт Србазан.