ՀԱԿ-ի հետ հանդիպել և խոսել ենք գործընթացների և իրենց դիրքորոշման մասին. Բագրատ Սրբազան (Տեսանյութ)
Բագրատ Սրբազանը երթով շարժվում է դեպի ԵՊՀ։ Նախատեսվում է բուհի բակում բաց դաս, որը կվարի Բագրատ Սրբազանը։
Սրբազանը լրագրողների հետ զրույցում հաստատեց, որ երեկ հանդիպել են մի շարք կուսակցությունների հետ, այդ թվում ՀԱԿ-ի, մասանավորապես, ՀԱԿ անդամներ Լևոն Զուրաբյանի և Արամ Մանուկյանի հետ։
«Խոսել ենք գործընթացների վերաբերյալ, իրենց կենցվածքի, դիրքորոշման։ Բացի այդ, մենք երկար տարիների բարեկամություն, մտերմություն ունենք, ի վերջո, հոգևորական եմ չէ՞։ Սա բնական գործընթացի մաս է կազմում»,-ասաց նա։
Իսկ թե ՀԱԿ-ում ինչպես են վերաբերվում գործընթացին՝ Սրբազանն ասաց, որ նույնիսկ ասելու խնդիր չունեն․ «Իրենք հեռուստատեսությամբ, հրապարակային հայտարություներով արտահայտել են իրենց կարծիքը»։

Баграт Србазан: Мы встретились с АНК и поговорили о процессах и их позиции (Видео)
Баграт Србазан отправился шествием в ЕГУ. Во дворе университета запланирована открытая лекция, которую проведет Баграт Србазан.
В беседе с журналистами архепископ подтвердил, что вчера они встретились с рядом партий, в том числе с АНК, в частности, с членами АНК Левоном Зурабяном и Арамом Манукяном.
«Мы говорили о процессах, об их позиции. К тому же нас связывает многолетняя дружба и близость, ведь я священнослужитель, не так ли? Это часть естественного процесса", - сказал он.
Что касается того, как АНК относится к этому процессу, Србазан сказал, что ему даже нечего добавить. «Они высказали свое мнение по телевидению и в публичных заявлениях».