ՀՀ սահմանապահ զորքերի մի խումբ ծառայողներ արդեն Կիրանցում են․ «Ազատություն»
Հայաստանի սահմանապահ զորքերի մի խումբ ծառայողներ արդեն Կիրանցում են․ փոխանցում է «Ազատության»-ը՝ նշելով, որ տեղեկացել են, որ այսօրվանից այստեղ են մնալու, հետագա աշխատանքների համար տեղազննություն են իրականացնելու։ Նրանց ձեռքին պլանշետ կա, զինված չեն։
Նրանք նորակառույց դպրոցի հարակից հատվածում են, որտեղով սահմանագիծն է անցնում։
Ավելի վաղ այստեղ էր տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։ Նա էլ շրջանցիկ ճանապարհի մասին էր խոսում։
Վրաստան տանող միջպետական ճանապարհի Կիրանցի հատվածում ադրբեջանական կողմին է անցնում կամուրջը։ Կառավարությունը հայտարարել է, որ նոր շրջանցիկ ճանապարհ պետք է կառուցվի, 2-3 ամիս ժամկետի մասին է հայտարարվել։
Ըստ էության, ճանապարհը հարակից Աճարկուտ գյուղով է անցնելու, ապա թեքվելու է դեպի Կիրանց ու հենց այս նույն դպրոցին հարակից հատվածով միանա այժմ գործող հիմնական ճանապարհին։

Группа военнослужащих пограничных войск Республики Армения уже в Киранце
Группа военнослужащих пограничных войск Республики Армения уже находятся в Киранце, передает "Азатутюн", отметив, что им сообщили, что с сегодняшнего дня они останутся в Киранце, проведут изучение местности для проведения дальнейших работ. У них в руках планшет, они не вооружены.
Они находятся на территории, прилегающей к строящейся школе, где проходит линия границы.
Ранее здесь был министр территориального управления и инфраструктуры Гнел Саносян. Он говорил об объездной дороге.
На участке Киранца межгосударственной дороги, ведущей в Грузию, мост переходит в сторону Азербайджана. Правительство заявляло, что должна быть построена новая объездная дорога, назван срок в 2-3 месяца.
Дорога, по сути, пройдет через соседнее село Ачаркут, затем повернет в сторону Киранца и присоединится к нынешней главной дороге на участке, прилегающем к этой самой школе.