Հակառակորդի կամքն են կատարում․ Տիրան Խաչատրյանը՝ «սահմանազատման» մասին
Շուտով կմեկնարկի Բագրատ Սրբազանի հանդիպումը պահեստազորի սպաների հետ։ Հանիպումից առաջ, լրաագրողների հետ զրույցում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանը, անդրադառնալով Տավուշում ընթացող «սահմանազատման» գործընթացին, նշեց՝ հակառակորդի թելադրանքն է կատարվում՝ առանց որևէ կերպ ընդդիմանալու։
«Մենք միայն դիրքե՞ր ենք թողնում Տավուշում․ մենք թողնում ենք տարածք, թողնում ենք ժողովրդին, կոտրում ենք ոգի, ընկճվածությունը խորացնում ենք, հուսալքությունը՝ մեծացնում։
Սա հակառակորդի կամքն առանց որևէ ուժ գործադրելու՝ ի կատար ածելու մոտեցում է, հակառակորդի թելադրանքը կատարել է սա»,- ասաց Տիրան Խաչատրյանը։

Они исполняют волю врага: Тиран Хачатрян о «демаркации»
Скоро начнется встреча Баграта Србазана с офицерами запаса. Накануне встречи в беседе с журналистами бывший заместитель начальника Генштаба ВС Республики Армения, генерал-лейтенант Тиран Хачатрян, коснувшись продолжающегося в Тавуше процесса «демаркации», отметил, что диктат противника выполняется без какого-либо сопротивления.
«Мы оставляем только позиции в Тавуше? мы покидаем территорию, мы покидаем людей, мы ломаем дух, мы углубляем подавленность, мы увеличиваем отчаяние.
Это подход осуществления воли врага без какого-либо сопротивления, это выполнение диктата врага», - сказал Тиран Хачатрян.