Սրբազանն առավելագույնս համապատասխանում է վարչապետի  թեկնածուի պահանջներին, Սահմանադրության արգելքը հաղթահարելի խոչընդոտ է․ Հարությունյան (Տեսանյութ)
18/05/2024 11:10
Սրբազանն առավելագույնս համապատասխանում է վարչապետի թեկնածուի պահանջներին, Սահմանադրության արգելքը հաղթահարելի խոչընդոտ է․ Հարությունյան (Տեսանյութ)
Սրբազանն առավելագույնս համապատասխանում է վարչապետի թեկնածուի պահանջներին, եթե չլինեն իրավական կիքսեր․ քաղաքական ուժերի հետ Բագրատ Սրբազանի հանդիպումից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ նախկին վարչապետ Խոսրով Հարությունյանը։
«Հաղթահարելի խոչընդոտ է Սահմանադրության արգելքը։ Ապագա վարչապետի թեկնածուն պետք  է կոնսոլիդացնող լինի»,-ասաց նա։

Экс-премьер-министр: Баграт Србазан полностью соответствует требованиям кандидата в премьер-министры: Запрет Конституции – преодолимое препятствие
18/05/2024 11:30
Србазан максимально соответствует требованиям кандидата в премьер-министры, если не будет никаких юридических киксов. Об этом заявил журналистам бывший премьер-министр Армении Хосров Арутюнян перед встречей Баграта Србазана с политическими силами.
«Запрет Конституции – это преодолимое препятствие. Кандидат на пост будущего премьер-министра должен быть консолидатором», - сказал он.