24News-ի լրագրողը ճանաչվել է տուժող
«Առավոտյան 24News -ի լրագրող Մերի Մանուկյանի հետ այցելինք քննչական, ճանաչվեցինք տուժող՝ մայիսի 13-ի միջադեպով նախաձեռնված քրեական վարույթով, տեղը-տեղին հարցաքննվեցինք, հետո ուղեգրվեցինք դատաբժշկական փորձաքննության ու կարգով-կանոնով փորձաքննվեցինք։
Հ․Գ. Վարույթը նախաձեռնվել է պաշտոնական դիրքի չարաշահման փաստով (հոդված 441), սակայն, մեր կարծիքով՝ առկա է մեկ այլ հանցակազմ՝ լրագրողական գործունեությանը խոչընդոտելը (հոդված 237)», - հայտնում է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 13-ին Թումանյան փողոցի վրա ոստիկանության հատուկ դասակի մի քանի ծառայողներ (Կարմիր բերետներ), ինչպես նաև պարեկային ծառայության մի ոստիկան բռնություն են գործադրել 24News-ի լրագրող Մերի Մանուկյանի նկատմամբ, ինչի հետևանքով նա ուշագնաց է եղել ու արդեն հետո տեղափոխվել հիվանդանոց։

Журналистка 24News признана потерпевшей
«Утром мы с журналисткой «24News» Мери Манукян отправились в следственный комитет, нас признали потерпевшими по уголовному делу, возбужденному по факту происшествия 13 мая, нас как следует допросили, затем направили на судебно-медицинскую экспертизу.
P.S. Дело возбуждено по факту злоупотребления служебным положением (ст. 441), однако, по нашему мнению, есть еще одно преступление - воспрепятствование журналистской деятельности (ст. 237)", - сообщает адвокат Рубен Меликян.
Напомним, 13 мая на улице Туманяна  несколько служащих взвода спецназа полиции («красные береты»), а также полицейский патрульной службы применили насилие в отношении журналистки 24News Мери Манукян, в результате чего она потеряла сознание и позже была доставлена в больницу.