Սև ծովում նավ է խորտակվել
Տանզանիայի դրոշի ներքո նավարկող Mohamed-Z նավը խորտակվել է Սև ծովում՝ Սֆինտու Գեորխեից 26 ծովային մղոն հեռավորության վրա։ Այդ մասին հայտնում է Ռումինիայի ծովային վարչությունը։
Ըստ հաղորդագրության՝ ահազանգը ստացվել է առավոտյան ժամը 04:00-ի սահմաններում,  անմիջապես նշված տարածք են ուղարկվել Artemis և Apollo նավերը, ինչպես նաև սահմանապահ ծառայության երկու նավ և մոտակայքում գտնվող երկու առևտրական նավեր։
Խորտակված Mohamed-Z-ի անձնակազմը բաղկացած է եղել 11 հոգուց՝ 9 սիրիացի և  Եգիպտոսի 2 քաղաքացի։ Նրանցից 8-ին փրկել է «Միշել» առևտրային նավը, որն ամենամոտ է եղել աղետի վայրին։ Անձնակազմի մյուս 3 անդամների՝ Սիրիայի քաղաքացիների որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։

Корабль под флагом Танзании затонул в Черном море
В Черном море, в 26 морских милях от Сфынту-Георге, затонуло судно Mohammad-Z, зарегистрированное под флагом Танзании. Об этом пишет ТАСС.
Как сообщает Румынская морская администрация, около 4:00 поступил сигнал тревоги, и офицеры центра немедленно отправили корабли Artemis и Apollo в указанный район. Кроме этого, на место происшествия были направлены два судна пограничной полиции и два торговых корабля, которые находились поблизости.
Отмечается, что экипаж судна Mohammad-Z состоял из 11 человек: 9 сирийских граждан и 2 египетских. Восемь из них были спасены торговым кораблем Michel, который находился ближе к месту происшествия. Трое сирийских граждан по-прежнему остаются пропавшими без вести. Поиски продолжаются.
В Румынской морской администрации добавили:
«Причина крушения пока не известна. С целью выяснения причин и обстоятельств катастрофы будет проведено расследование».