Ռայիսիի հետ բարեկամական ողջույններից հետո մեզ լրջորեն անհանգստացրել է այն լուրը, որ ուղղաթիռն «կnշտ վայրէջք» է կատարել․ Ալիև
19/05/2024 20:27
Էբրահիմ Ռայիսիի հետ բարեկամական ողջույններից հետո մեզ լրջորեն անհանգստացրել է այն լուրը, որ ուղղաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել։
Այս մասին հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Այսօր Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիի հետ բարեկամական հանդիպումից հետո մեզ լրջորեն անհանգստացրել է բարձր պատվիրակություն տեղափոխող ուղղաթիռի «կnշտ վայրէջք»-ի լուրը։
Մենք աղոթում ենք  Ալլահին նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիի և նրա ուղեկցող պատվիրակության համար:
Որպես հարեւան, բարեկամ և եղբայրական երկիր՝ Ադրբեջանի Հանրապետությունը պատրաստ է ցուցաբերել հնարավոր բոլոր աջակցությունը»։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիին տեղափոխող ուղղաթիռը «կոշտ վայրէջք» է կատարել Ադրբեջանի տարածքում։

Алиев: Сегодня, после дружеского прощания с Раиси, мы были серьезно обеспокоены известием о том, что вертолет совершил «жесткую посадку»
19/05/2024 21:00
«Сегодня, после дружеского прощания с президентом Исламской Республики Иран Ибрахимом Раиси, мы были серьезно обеспокоены известием о том, что вертолет с высокопоставленной делегацией совершил аварийную посадку в Иране.
Мы молимся Всевышнему Аллаху за президента Ибрахима Раиси и сопровождающую его делегацию.
Как соседняя, ​​дружественная и братская страна, Азербайджанская Республика готова оказать всяческую поддержку»,- заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев в социальной сети X.
Напомним, ранее мы сообщали, что вертолет, на борту которого находился президент Ирана Эбрахим Раиси, совершил "жесткую посадку" на территории Азербайджана.