Ցնցված ենք Իրանից եկող լուրերով. մեր մտքերն ու աղոթքները դեպքի վայրում գտնվող նախագահ Ռաիսիի, նախարար Աբդոլլահիանի և բոլորի հետ են․ ՀՀ ԱԳՆ
19/05/2024 20:54
Ցնցված ենք Իրանից եկող լուրերով։ Մեր մտքերն ու աղոթքները դեպքի վայրում գտնվող նախագահ Ռաիսիի, նախարար Աբդոլլահիանի և բոլորի հետ են․ այս մասին ասվում է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հայտարարությունում։
Մինչ փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են, Հայաստանը՝ որպես Իրանի մերձավոր և բարեկամ հարևան, պատրաստ է ցուցաբերել անհրաժեշտ բոլոր աջակցությունը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիին տեղափոխող ուղղաթիռը «կոշտ վայրէջք» է կատարել Ադրբեջանի տարածքում։ Իրանի նախագահին տեղափոխող ուղղաթիռի որոնումները շարունակվում են։

МИД Армении: Мы потрясены новостями, поступающими из Ирана: Наши мысли и молитвы с президентом Раиси, министром Абдоллахианом и остальными
19/05/2024 21:07
Мы потрясены новостями, поступающими из Ирана. Об этом говорится в заявлении МИД Армении в связи с крушением вертолета, на борту которого находились президент Ирана Эбрахим Раиси и другие высокопоставленные лица.
«Наши мысли и молитвы с президентом Раиси, министром Абдоллахианом и остальными. Пока продолжаются спасательные работы, Армения, как близкий и дружественный сосед, готова оказать необходимую поддержку», - говорится в заявлении МИД Армении.