Մեր բոլոր մտքերն ու աղոթքներն Իրանի բարեկամ պետության և եղբայրական ժողովրդի հետ են. «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժում
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը ցավակցական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիայի ու նրանց ուղեկցող այլ անձանց մահվան կապակցությամբ:
«Խորը և անկեղծ ցավակցություններ ենք հղում ուղղաթիռի վթարի հետեւանքով Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի և նրան ուղեկցող անձնակազմի ողբերգական նահատակության կապակցությամբ։
Դժվարին այս պահին մեր բոլոր մտքերն ու աղոթքներն Իրանի Իսլամական Հանրապետության բարեկամ պետության և եղբայրական ժողովրդի հետ են։
Աղոթելով խնդրում ենք ամենաբարձրյալ Աստծուց բարեկամ Իրանի պետությունը և եղբայրական ժողովրդին էլ ավելի զորացած դուրս բերել այս բարդ փորձությունից»,- ասվում է ուղերձում։

Все наши мысли и молитвы с дружественным государством и братским народом Ирана  – Движение «Тавуш во имя Родины»
20/05/2024 12:36
Все наши мысли и молитвы с дружественным государством и братским народом Ирана – Движение «Тавуш во имя Родины»
Движение «Тавуш во имя Родины» направило телеграмму соболезнования в связи с гибелью президента Исламской Республики Иран Сейеда Эбрахима Раиси, министра иностранных дел Хосейна Амира Абдоллахяна и других сопровождавших их лиц.
«Мы выражаем глубокие и искренние соболезнования в связи с трагической гибелью президента Исламской Республики Иран Сейеда Эбрахима Раиси и сопровождавшего его экипажа в результате крушения вертолета.
В этот трудный час все наши мысли и молитвы с дружественным государством и братским народом Исламской Республики Иран.
Молясь Всевышнему, мы просим, ​​чтобы дружественное государство Иран и братский народ вышли из этого тяжелого испытания более сильными», - говорится в послании.