Իշխանական պատգամավորները Կիրանցում որևէ անելիք չունեն, իսկ ՔՊ-ի օրակարգում որևէ քաղաքական հանդիպում բացառված է. Բաքոյան
20/05/2024 16:36
Իշխանական պատգամավորները Կիրանցում որևէ անելիք չունեն. լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը։
«Այնտեղ անլիք ունեն համապատասխան ոլորտների ներկայացուցիչները և իրենց աշխատանքն ամենաբարձր մակարդակով իրականացնում են։ Հետևաբար իշխանական պատգամավորների այնտեղ լինելը խանգարելու է, կարիքը չկա այդտեղ լինելու»,-ասաց նա։
Ըստ նրա՝ որևէ մեկի իրավունքը, ճանապարհ փակելով, չի խախտվում, ուղղակի չպետք է սադրել։ «Բնակիչների դժգոհությունը քաղաքական նպատակների համար են օգտագործում»,-ասաց նա։
ՔՊ պատգամավորը վստահեցրեց, որ իրենց օրակարգում բացառում են Բագրատ Սրբազանի հետ հանդիպումը։
«Եթե որևէ մեկն ուզում է հանդիպել պատգամավորներին, կարող է քաղաքացիների ընդունելության օրը գրանցվել ու գալ հանդիպմանը»,-ասաց նա։ Դիտարկմանը, թե նաև Բագրատ Սրբազանը՝ հաստատեց․«Այո՛, որևէ այլ օրակարգ չկա հանդիպման»։
«Թող բոլորը հանգիստ լինեն, ՔՊ-ում նման քննարկում չկա և չի էլ կարող լինել, մեր օրակարգում դա բացառված է»,-ասաց նա։

Бакоян: Провластным депутатам в Киранце делать нечего, а любые политические встречи исключены из повестки дня ГД
20/05/2024 17:01
Провластным депутатам в Киранце делать нечего. Об этом в беседе с журналистами заявил депутат от партии «Гражданский договор» Рустам Бакоян.
"Там присутствуют представители соответствующих сфер и они выполняют свою работу на самом высоком уровне. Следовательно присутствие там провластных депутатов будет мешать, нет необходимости там находиться", - сказал он.
По его словам, перекрытием дороги ничьи права не нарушаются, нельзя их провоцировать. "Недовольство жителей используется в политических целях", - сказал он.
Депутат ГД заверил, что встреча с Багратом Србазаном исключена из их повестки дня.
"Если кто-то хочет встретиться с депутатами, он может зарегистрироваться и прийти на встречу в день приема граждан", - сказал он на утверждение, что это подтвердил также архепископ Баграт Галастанян: «Да, другой повестки дня встречи нет».
"Пусть все будут спокойны, такого обсуждения в ГД нет и быть не может, оно исключено из нашей повестки дня", - сказал он.