ԱԳՆ-ն արձագանքել է լուրերին, թե մայիսի 19-ին նախատեսվում էր Ռայիսիի այցը Հայաստան
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունն արձագանքել է ռուսական լրատվամիջոցներում տարածվող լուրերին, թե մայիսի 19-ին նախատեսվել է ուղղաթիռի վթարի հետևանքով զոհված Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի այցը Հայաստան, որը, սակայն, հետաձգվել է։
«Հայաստանի Հանրապետություն բարձրաստիճան պաշտոնյաների հաստատված այցերի մասին տրվում է պաշտոնական տեղեկատվություն»,- Aysor.am-ին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը:
Ավելի վաղ «ՏԱՍՍ»-ը գրել էր, որ մայիսի 19-ին նախատեսվել է Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի այցը Հայաստան, որը, սակայն, հետաձգվել է։

В МИД отреагировали на новость о том, что визит Раиси в Армению был запланирован на 19 мая
В МИД Армении отреагировали на распространившуюся в российских СМИ новость о том, что на 19 мая был запланирован визит президента Ирана Эбрахима Раиси в Армению, погибшего в результате крушения вертолета, но визит был отложен.
«О подтвержденных визитах высокопоставленных должностных лиц Республики Армения предоставляется официальная информация», - сообщила Aysor.am пресс-секретарь МИД Республики Армения Ани Бадалян.
Ранее "ТАСС" сообщал, что президент Ирана Эбрахим Раиси планировал в 19 мая посетить Армению, однако визит был отложен в последний момент.